Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz jednak zagra w finale Pucharu Polski! Czernica ukarana walkowerem

Raciborska Unia przegrała w półfinale Pucharu Polski z Zameczkiem Czernica 2:3, ale decyzją Komisji ds. Rozgrywek wynik meczu zweryfikowano jako walkower 0:3 przeciwko drużynie z Czernicy, w której wystąpił nieuprawniony zawodnik. Oznacza to, że Unia Racibórz zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. 

Unia Racibórz jednak zagra w finale Pucharu Polski! Czernica ukarana walkowerem
fot. Julia Polak

Jak się dowiedzieliśmy przy weryfikacji meczu w systemie stwierdzono błąd. Dotyczył on zawodnika Zameczku Czernica, który zgłoszony był tylko do drugiej drużyny występującej w C klasie. W Pucharze Polski udział brała pierwsza drużyna i do niej ów zawodnik nie został uprawniony. Klub z Czernicy zrobił to dzień po meczu z Unią, umożliwiając tym samym grę zawodnikowi w następnym meczu ligowym.

Zgodnie z uchwałą i regulaminem ramowym w paragrafie 22, punkcie 7, czytamy:

Klub posiadający drużyny w różnych klasach rozgrywkowych składa wniosek o uprawnienie zawodników w systemie Extranet dla każdej drużyny celem uprawnienia do gry pod rygorem utraty punktów walkowerem oraz innych konsekwencji regulaminowych i dyscyplinarnych (zawodnik musi zostać uprawniony do każdej drużyny, w której występuje).

Oficjalny komunikat pojawi się popołudniu na stronie podokręgu.

Ostatecznie to Unia Racibórz zagra na wiosnę w finale Pucharu Polski, a jej rywalem będzie zwycięzca sobotniego meczu pomiędzy Naprzodem 32 Syrynia, a LKS-em Krzyżanowice. Zostanie on rozegrany 28 listopada w Nieboczowach. Początek o godz. 17:00.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~x2 (91.237. * .130) 30.11.2020 09:25

Zielony stolik górą, nieuprawniony zawodnik pomógł Zameczkowi Czernica wygrać, czytając o tym pomyślałem, kogo to wstawił Zameczek do składu, jakiś były reprezentant, ligowiec z ekstraklasową przeszłością, a tu .....z całym szacunkiem zawodnik Zameczku Czernica tylko ...z drugiej drużyny z klasy C!!!, tak z klasy C, pomógł pokonać Unię Racibórz 3:2, która ma aspiracje i apetyt nawet na III ligę!
A tu jakiś Zameczek przeszkodził, cóż kiedyś się poskarżyli, to trzeba ich pilnować. Gdyby Zameczek przegrał utrzymano by wynik z boiska, czyż nie Panowie Działacze? z bożej łaski, cóż to za durny przepis, że zawodnik z rezerwy ( 2-giej drużyny) nie może grać w pierwszej drużynie z automatu, w drugą stronę nie powinno tak być, ale na odwrót jak najbardziej. Pozdrawiam działaczy, jeszcze niejedną decyzją zniweczycie trud piłkarzy na boisku. Zameczek Czernica nie odpuszczajcie tak łatwo.