Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarskie podsumowanie tygodnia: Świetny weekend Rafako, fatalna passa kobiecych zespołów

Aż jedenaście ligowych spotkań, w których radziły sobie ze zmiennym szczęściem rozegrały w ostatnim tygodniu siatkarskie zespoły reprezentujące nasz region w rozgrywkach I Ligi Kobiet, II Ligi oraz I Ligi Śląskiej Kobiet i Mężczyzn. Prezentujemy wyniki poszczególnych meczów.

Siatkarskie podsumowanie tygodnia: Świetny weekend Rafako, fatalna passa kobiecych zespołów

Nieudany wyjazd do Poznania zaliczyły prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę siatkarki gliwickiego AZS-u. Akademiczki w sobotnim starciu okazały się o klasę gorsze od świetnie dysponowanych rywalek przegrywając 0:3. Dla AZS-u była trzecia z rzędu, a piąta w sezonie ligowa porażka. Akademiczki z 10 punktami na koncie spadły na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Enea Energetyk Poznań - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

Energetyk: Klekot, Świstek, Pisarska, Miechowicz, Fojucik, Oktaba oraz Wnuk (libero), Skomorowska, Niwald

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Nudha, Ciesielczyk, Cygan oraz Elko (libero), Szmigielska (libero), Wilczek, Jakóbiak, Muda


Trzy spotkania z udziałem zespołów z regionu został rozegrane w ramach rozgrywek II Ligi. W pierwszym z nich rywalizujące w grupie V zespoły TS Volley Rybnik i Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zmierzył się w derbowym starciu. O losach niezwykle wyrównanego spotkania zadecydował tie-break, którego minimalnie wygrali rybniczanie. W drugim ze spotkań siatkarze Volleya w zaległym spotkaniu podejmowali na własnym parkiecie beniaminka - KS Volley Miasteczko Śląskie. Podopieczni Dawida Hołdy nie mieli problemów z pokonaniem rywali i wygrali w trzech setach, dzięki czemu zapisali na swoim koncie czwarte zwycięstwo w rozgrywkach. Trzecie ze spotkań to z kolei zaległ mecz pomiędzy "pomarańczowymi" i zespołem z Tychów. Prowadzeni przez Dariusza Luksa jastrzębianie poza drugim, wygranym do 19 secie nie byli w stanie zagrozić rywalom i przegrali to spotkanie 1:3 notując piątą porażkę w sezonie.

TS Volley Rybnik - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:15, 21:25, 25:21, 22:25, 16:14)

TS: Gruszczyński, Hoszman, Jurkowski, Bangrowski, Kukulski, Andrulewicz oraz Gdowski (libero), Granieczny, Chudziak

AT: Kundera, Czerny, Brzoza, Komorowski, Gierżot, Połyński oraz Pogoda (libero), Wągiel (libero), Puchcij, Gemborys, Nowak, Wójcik, Kowalik, Kulig

TS Volley Rybnik - KS Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

TS: Gruszczyński, Hoszman, Jurkowski, Bangrowski, Kukulski, Andrulewicz oraz Gdowski (libero), Chudziak, Kupczak

KS: Biadacz, Orlicz, Król, Gwóźdź, Łapuszyński, Koczorek oraz Szumowski (libero), Karoń (libero), Szpitol, Farnicki

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - TKS Tychy 1:3 (22:25, 25:19, 14:25, 23:25)

AT: Czerny, Nowak, Puchcij, Gierżot, Połyński, Kundera oraz Pogoda (libero), Biniek (libero), Wójcik, Gemborys, Komorowski, Jarosiński, Strynol, Badowski

TKS: Borzęcki, Żłobecki, Fijałkowski, Płaneta, Miller, Dzierżanowski oraz Gepfert (libero), Pazgan, Wachowicz


W ligowej tabeli Volley z 11 punktami na koncie zajmuje po ośmiu kolejkach spotkań 6. miejsce. Akademia Talentów, która zdobyła tylko cztery "oczka" jest 8. Prowadzi z 23 punktami niepokonany dotychczas UMKS Kęczanin Kęty.


W rozgrywkach I Ligi Śląskiej Kobiet nasze zespoły zanotowały komplet porażek. W pierwszym spotkaniu, które było spotkaniem zaległym prowadzony przez trenera Jarosława Bodysa JKS SMS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:3. Również ani jednej partii nie zdołały urwać rywalkom prowadzone przez Iwonę Krótki-Więzik siatkarki UKS-u Jedynka Rybnik, które przegrały na własnym parkiecie z KS Polonia Łaziska Górne. Także porażkę 0:3 zapisały na swoim koncie zawodniczki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski. Prowadzone przez Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki przegrał na wyjeździe z zespołem z Pszczyny. W czwartym z meczów GS UKS Krzanowice przegrał na wyjeździe z VC Victoria MOSiR Cieszyn. Podopieczne Tomasza Kuziaka zdołały urwać rywalkom tylko jedną partię. Zespół MUKS Sari Żory swoje ligowe spotkanie z BKS-em Stal Bielsko-Biała rozegrał awansem w ubiegły weekend.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:16, 25:12, 25:16)

UKS: Kocoń, Radoń, Witoszek, Pala, Pyrek, Chowaniec N. oraz Folek (libero), Szczypka (libero), Pluta, Szmukier, Chowaniec D., Wróbel, Chowaniec J., Książkiewicz

JKS: Rzepa, Bury, Żagan, Pławecka, Babiuch, Kuczera oraz Borowiecka (libero), Pater, Zielińska, Polak, Ząbek

UKS Jedynka Rybnik - KS Polonia Łaziska Górne 0:3 (16:25, 9:25, 24:26)

UKS: Zawisza, Prudel, Kurpanik, Szmajduch, Krzystała, Koterla oraz Smołka (libero), Zbyl (libero), Kuczera, Michalska, Pachucka, Szlązak

Polonia: Jakubiec, Rusek, Sowińska, Zich, Gajda, Babiarz oraz Turant (libero), Tutak, Stawarska, Pokorny

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:18, 25:14, 25:15)

UKS: Kocoń, Radoń, Witoszek, Pala, Pyrek, Chowaniec N. oraz Folek (libero), Szczypka (libero), Pluta, Latko, Chowaniec D., Zawada P., Szmukier

Zorza: Mika, Grabowska, Melska, Chojnacka, Zielonka, Kotecka oraz Sobol (libero), Kąsik

VC Victoria MOSiR Cieszyn - GS UKS Krzanowice 3:1 (21:25, 25:8, 25:22, 25:16)

Victoria: Kukuczka, Kluska, Wróbel, Husarek, Adamczyk, Wrona oraz Walica (libero), Gibiec (libero), Wróblewska, Palej, Sokalska, Kozyra

UKS: Sycz, Koczwara, Witeczek, Gajda, Kretek, Wilusz oraz Kosel (libero), Deeg, Solich, Gołombek

W ligowej tabeli występujące w grupie 1 I Ligi Śląskiej rybniczanki zajmują z 12 punktami na koncie 3. miejsce tracą do lidera - KS Polonia Łaziska Górne sześć "oczek". Niezmiennie liderem grupy 2 jest z kompletem punktów MUKS Sari Żory. Na 5. miejscu znajdują się zawodniczki JKS-u SMS Jastrzębie. Za nimi plasuje się MKS Zorza Wodzisław Śląski i GS UKS Krzanowice.


Pierwsza porażkę w sezonie zanotowali liderzy ligowej tabeli - KS Rudziniec, którzy przegrali na własnym parkiecie z rozgrywającym dopiero trzeci mecz w sezonie siatkarzami KS AZS Rafako Racibórz. Dla raciborzan był to początek udanego weekendu, bowiem w sobotę w zaległym spotkaniu pokonali oni w trzech setach MKSR Pyskowice. Trzeci z naszych przedstawicieli w rozgrywkach I Ligi Śląskiej - SK Górnik Radlin także zanotował zwycięstwo pokonując na wyjeździe Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II 3:1.

KS Rudziniec - KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (11:25, 23:25, 23:25)

KS: Kupiec, Rachwał, Piwowarczyk, Kocur, Stefaniszyn, Szewczyk oraz Lukaj (libero), Zemka (libero), Jakuszczonek, Chudyba, Wójcik, Rachwał, Lach

Rafako: Błaszczok, Radomski, Gołuchowski, Gonsior, Marchwiak, Kasprzycki oraz Kostka (libero), Lorenc

MKSR Pyskowice - KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)

MKSR: Klimowicz, Grzegoszczyk, Cebula, Bernyś, Szczepański, Hoim oraz Krzystek (libero), Dejnaka

AZS: Błaszczok, Radomski, Gołuchowski, Gonsior, Marchwiak, Besz oraz Kostka (libero), Woźniak

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II - SK Górnik Radlin 1:3 (20:25, 25:22, 17:25, 14:25)

AZS: Maciąg, Janczyk, Duda, Jarmołowski, Woźniak, Skrzypczak oraz Świniarski (libero), Madej (libero), Szczygioł, Płatkowski, Bień, Andruszkiewicz

Górnik: Boduch, Dzido, Gardyan, Grzywacz, Sprawka, Konieczny K. oraz Konieczny D. (libero), Szafranek, Płaczek

Ligowej stawce w dalszym ciągu przewodzi KS Rudziniec, który ma na koncie po siedmiu rozegranych meczach 18 punktów. Radliniane zajmują siódme, natomiast raciborzanie ósme miejsce.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].