Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Polowy znów dopinguje radnych. Pokazał projekt boiska na Srebrnej

22.12.2020 14:54 | 6 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza nie ustaje w swej kampanii promującej zadania do budżetu miasta 2021. Spotkał się z dziennikarzami, żeby pokazać im, jak ma wyglądać nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Polowy znów dopinguje radnych. Pokazał projekt boiska na Srebrnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Racibórz jako piłkarskie serce podokręgu miałby pierwsze i jedyne w powiecie boisko ze sztuczną trawą. - Miasto 50-tysięczne powinno to mieć - uważa D. Polowy. Podkreśla, że czeka na to 12 klubów piłkarskich w samym Raciborzu, a do Podokręgu Racibórz należą 64 kluby. Włodarz podkreśla, że miejscowe kluby zmuszone są do podróżowania do Czech, Nieboczów czy Rybnika, żeby trenować w okresie zimowym. Dotyczy to 460 dzieci i młodzieży, 155 seniorów - a to tylko raciborscy piłkarze. - W skali Podokręgu można tę liczbę pomnożyć przynajmniej przez 5 - mówił na konferencji zdalnej prezydent.

Mniej kontuzji, niższe koszty utrzymania, wykorzystanie niezależnie od pogody - to niektóre z atutów nowego obiekty, które wymienił.

Miejscowi piłkarze korzystaliby bezpłatnie z nowego boiska, ale przyjezdni za opłatą.

Według D. Polowego wybór boiska właśnie przy Srebrnej wskazało środowisko piłkarskie, z którego przedstawicielami prezydent rozmawiał o tym w styczniu 2019 roku.

- Jeżeli przedstawiam propozycje korzystne dla mieszkańców to oczywistym jest, że powinny być zrealizowane. To mieszkańcy ocenią, kto dba o ich dobro. To, że ktoś myśli, że niepodjęcie decyzji lub podjęcie decyzji nie po myśli prezydenta szkodzi nie prezydentowi, a mieszkańcom. Mieszkańcy to widzą i będą to oceniać - stwierdził Dariusz Polowy.

Czy prezydent Polowy zdecyduje się ogłosić przetarg na budowę boiska jeszcze przed uchwaleniem budżetu Raciborza na 2021?

- Dopinamy kwestie związane z SIWZ, żeby otrzymać produkt, jakiego potrzebujemy, postęp w branży jest tak dynamiczny, że już trzeba aktualizować założenia. Nie chcę przesądzać czy przetarg ogłosimy w pierwszym tygodniu stycznia, czy nieco później - oznajmił prezydent Raciborza.

- Nie wyobrażam sobie, byśmy tego nie uwzględnili w budżecie i nie realizowali tej inwestycji - podsumował D. Polowy.