Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zachęcają do aktywności dla małego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. Początek w Majówkę

Od piątku 30 kwietnia do niedzieli 9 maja zaplanowano szkolne zawody dobroczynne "Sobieski porusza ciało i serce" dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju oraz wszystkich pasjonatów biegania, roweru, nordic walking oraz innych aktywności fizycznych. Dzięki sponsorom, każdy kilometr lub godzina aktywności zmieni się w finansowe wsparcie dla 21-miesięcznego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. 

Zachęcają do aktywności dla małego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. Początek w Majówkę
Start indywidualnego biegu w ramach akcji "Sobieski porusza ciało i serce" zaplanowano na 2 maja o godz. 12.00 pod UM.

Inicjatywa zostanie zorganizowana w ramach obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Każdy chętny może wziąć udział indywidualnie, rejestrując spędzony na aktywności czas lub kilometry. Szkoła zachęca także do wsparcia inicjatywy przez sponsorów. W tym celu kontaktować można się pod adresem mailowym: waclaw.gardziejewski@zs6sobieski.edu.pl.

Różne rodzaje aktywności

Inicjatywa ZS6 to szkolne zawody dobroczynne w 3 dyscyplinach indywidualnych, gdzie będą decydowały pokonane kilometry:

– Spacer/Chód/Nordic Walking

– Bieg (można do tego zaliczyć także gry zespołowe jak piłka nożna)

– Jazda na rowerze

Oraz międzyklasowa rywalizacja, gdzie decydujące będą godziny czasu poświęconego na aktywność.

- Dlaczego już ruszamy? Nasza akcja będzie miała 2 wydarzenia szczytowe – pierwsze odbędzie się z okazji Świąt Narodowych. Nasza nauczycielka Babara Popek organizuje biało-czerwony bieg - zapowiadają organizatorzy z ZS6.

Możesz uczcić święta narodowe

- 2 maja w Dzień Flagi i w Dzień Konstytucji 3 Maja wyruszam w biegu 5 km i 10 km. Start o 12.00 pod Urzędem Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli masz ochotę dołączyć do mnie i pobiegać, a przy tym wesprzeć akcję charytatywną i uczcić oba święta w barwach narodowych, weź ze sobą aplikację mierzącą kroki lub dowolną liczącą dystans. Przebyte kilometry zmienią się we wsparcie finansowe podopiecznego fundacji - zachęca Barbara Popek, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Drugim szczytem zapowiedzianej inicjatywy będzie weekend - 8-9 maja, kiedy zaplanowano finał zmagań. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].