Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy konkurs na zadania z turystyki i sportu. Do podziału ponad milion złotych

Po unieważnieniu wyników pierwszego konkursu, prezydent Raciborza Dariusz Polowy ogłosił kolejny otwarty konkurs ofert skierowany do organizacji pozarządowych.

Nowy konkurs na zadania z turystyki i sportu. Do podziału ponad milion złotych
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy ponowił miejski konkurs. Kluby i stowarzyszenia mogą się starać o pieniądze na organizację imprez sportowych i turystycznych (fot. arch. Nowiny.pl).

1,166 mln zł do podziału

Pula środków przeznaczonych do realizacji konkursowych zadań to  1.166.000,00 zł - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Oto katalog zadań konkursowych:

  • szkolenie zawodników w określonej dyscyplinie sportu, w ramach klubu sportowego, w tym organizacja i udział we współzawodnictwie sportowym,
  • organizacja doraźnych zawodów lub imprez sportowych mających na celu popularyzację i  upowszechnienie kultury fizycznej,
  • - organizacja rozgrywek amatorskiej ligi w określonej dyscyplinie sportu,
  • wspieranie działań mających na celu lepsze i pełniejsze wykorzystanie walorów turystycznych, krajoznawczych i rekreacyjnych Miasta Racibórz w szczególności rzeki Odry oraz Arboretum Bramy Morawskiej,
  • wspieranie działań mających na celu rozbudowę i poprawę jakości oraz bezpieczeństwa posiadanej przez Miasto bazy turystycznej i rekreacyjnej,
  • wspieranie działań mających na celu realizację opracowań i publikacji turystycznych i rekreacyjnych,
  • wspieranie działań mających na celu wzrost znaczenia turystyki weekendowej i sentymentalnej.

Udział miejskiej dotacji nie może być większy niż 80% wartości zadania. Wkład własny w realizację zadania może przybrać formę: finansową, niefinansową, świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania.

Więcej informacji w zarządzeniu prezydenta:

Pobierz Zarządzenie 1253_2021.pdf (format pdf, rozmiar ~276.4 k)

Kontrowersyjny konkurs

Przypomnijmy, wyniki miejskiego konkursu wzbudziły ogromne kontrowersje w środowisku lokalnych stowarzyszeń. Na 45 złożonych wniosków pieniądze przyznano tylko 18 wnioskodawcom, przy czym prawie połowę puli środków otrzymała Unia Racibórz Sp. z o.o. Pisaliśmy o tym tutaj:

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gwizsda (95.175. * .120) 18.05.2021 16:48

ten konkurs też ne dojdzie do finału. kto takie zarządzenia jak to ogłoszenie akceptuje prawnie?