Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Wolny wręczył medal Polowemu. Zapaśnicy świętowali w Zajeździe Biskupim  

6 listopada swoje 75-lecie obchodził Miejski Klub Zapaśniczy "Unia" Racibórz. W trakcie uroczystości okazało się, że prezydent Raciborza Dariusz Polowy jest zasłużony dla zapsów.

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zagościł w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W niedzielę 10 października w Raciborzu zorganizowano po raz drugi wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. Zawodnicy wystartowali z placu Długosza, gdzie znajdowała się też meta i miasteczko wyścigu. Trasa w większości prowadziła lasami oraz wśród pól, gdzie nie zabrakło odcinków trawiastych...

Polowy twardy i nieugięty co do otwarcia H2Ostróg bez 100% pewności, że można w nim bezpiecznie pływać  

Kolejne 2-3 tygodnie potrwa naprawa aquaparku w Raciborzu. Mimo zapewnień wykonawcy składanych na początku września i ustalenia terminu otwarcia na 18 - 20 września, to najwcześniej basen ruszy w październiku. - Nie zgodzę się na kompromisy - podkreśla Dariusz Polowy prezydent Raciborza.

Paweł Król: H2Ostróg będzie działał jak samochód z tempomatem 

Po naprawie wszystko będzie w aquaparku działać automatycznie - zapowiada dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Na koniec sierpnia wskazywał, że w połowie września basen powinien ruszyć. Na konferencji posesyjnej prezydent Raciborza Dariusz Polowy potwierdził tę datę, choć dodał, że zajęcia dla szkół wrócą do aquaparku nieco później.

Czek na 10 000 zł, kolacja we dwoje i radyjko z emocjami. Tak prezydenci podziękowali Justynie Święty-Ersetic  

Multimedalistka z Tokio odebrała czek i upominek na scenie Dni Raciborza ustawionej na raciborskim Rynku. Wdzięczność Miasta „wyceniono” na 10 tys. zł - najwyżej w historii finansowych podziękowań sportowcom. Wiceprezydent Wacławczyk dodatkowo wręczył mistrzyni bon do restauracji na romantyczną kolację przy świecach we dwoje.

Polowy: w Unii Racibórz nie ma „lewych pieniędzy”. Odpowiedź prezydenta na zarzuty Labusa 

W ten sposób prezydent Raciborza odniósł się do uwag Marka Labusa występującego na ostaniej sesji rady miasta, który pytał radnych, dlaczego samorząd finansuje wypłaty dla piłkarzy z okręgówki.

Polowy dogadał się z radą w sprawie lodowiska. Ma kosztować nie 5, a 12 milionów 

Ostatnie spotkanie prezydenta Raciborza z przedstawicielami klubów radnych opozycji przyniosło kompromis w sprawie inwestycji na Zamkowej. Obiekt będzie większy od pierwotnie planowanego i zachowa wszystkie zapowiadane tam funkcje. Samorząd musi jednak znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni podatnika.

Pamięć o Jurku Wiśniewskim nigdy nie zgaśnie. Pierwszy memoriał znanego społecznika  

100 medali przygotowali dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów organizatorzy szóstej edycji Biegu bez barier. Od początku współtworzył ją Jerzy Wiśniewski ze stowarzyszenia "Podaj rękę", zmarły nagle w 2020 roku. Jego przyjaciele postanowili, że bieg odtąd będzie memoriałem pana Jurka.

Polowy o Unii: świeży twór z kłopotami wieku dziecięcego, perspektywy ma dobre 

Opozycja kolejny raz ustawiła prezydenta Raciborza pod ścianą i w alarmowym tonie pytała o przyszłość spółki miejskiej - Unii Racibórz. Do bramki bronionej przez Polowego strzelali Lenk, Mainusz i Szukalski. Czy włodarz wyszedł z tych starć obronną ręką?

Nowy konkurs na zadania z turystyki i sportu. Do podziału ponad milion złotych 

Po unieważnieniu wyników pierwszego konkursu, prezydent Raciborza Dariusz Polowy ogłosił kolejny otwarty konkurs ofert skierowany do organizacji pozarządowych.

Kontrowersyjne wyniki miejskiego konkursu poszły w niebyt 

Kluby i stowarzyszenia ponownie mogą starać się o pieniądze na realizację przedsięwzięć sportowych i turystycznych.

Konferencja Prezydenta Polowego. Urząd powtórzy konkurs na dotacje. Włodarz wskazuje winnego tej sytuacji  

788 tys. zł na sport i 360 tys. zł na profilaktykę uzależnień - te pieniądze zostały "zamrożone" wskutek działań prawników wojewody. Wskazują oni, że prezydent Polowy źle przeprowadził konkursy na podział tych środków w Raciborzu. Włodarz zdecydował o ponownym konkursie. Procedury zajmą prawodopodonie około miesiąca.

Prezes Szwed: sytuacja jest naprawdę trudna [3 PYTANIA] 

To duża uciążliwość dla klubów, które nie dostały jeszcze miejskich dotacji i nie wiadomo kiedy je dostaną - mówi Nowinom prezes MKS SMS Victoria Racibórz, klubu, których dał miastu olimpijczyków, reprezentantów Polski i był kolebką karier światowych gwiazd sportu jak np. Justyna Święty - Ersetic.

Kolejne pytania o klasy sportowe w SP 15. Tym razem od radnego Kuligi 

Opozycyjny radny z Ostroga Michał Kuliga (Razem dla Raciborza) zwrócił się do prezydenta Raciborza Dariusza Polowego z zapytaniami o kształcenie młodych sportowców w najwięszkej szkole w mieście. Czego się dowiedział?

Urwał zapaśnikom i pływakom, żeby dołożyć piłkarzom. Prezydent Polowy znów nie słucha urzędników 

Komisja konkursowa pod kierunkiem Iwony Trzeciakowskiej (szefowa wydziału spraw społecznych w magistracie) uznała, że Unii Racibórz sp. z o.o. należy się dotacja z tzw. „alkoholówki” w kwocie 15 tys. zł. Dariusz Polowy zanegował tę opinię i zdecydował, że unici dostaną 95 tys. zł. Włodarz miasta zabrał pieniądze wysoko ocenionym...

Prezydent Polowy dał Unii Racibórz cztery razy więcej pieniędzy niż sugerowali urzędnicy 

Nie milkną echa tegorocznego podziału sportowych dotacji w Raciborzu. Upubliczniono ocenę merytoryczną komisji konkursowej, która rozpatrywała wnioski klubów, organizacji i stowarzyszeń. Wynika z niej, że zdaniem pracowników wydziału promocji Unia Racibórz powinna otrzymać 103 333 zł, prezydent Polowy zadecydował, że klub dostanie...

Unia Racibórz wejdzie na giełdę? 

Artykuł okazał się primaaprilisowym żartem. Rzecz jasna nie ma mowy o przekształceniu Unii Racibórz w spółkę akcyjną.

Zobacz więcej