Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Baraż o rybnicką klasę A: awans KS 25 Kokoszyce po wygranej z Jednością Grabownia-Golejów

W sobotę 24 lipca na boisku w Gołkowicach rozegrany został mecz barażowy o miejsce w rybnickiej klasie A. Na neutralnym terenie KS 25 Kokoszyce, który w mijającym sezonie zakończył rozgrywki na 2. miejscu rybnickiej B-klasy, zmierzył się z Jednością Grabownią-Golejów, która zajęła 13. miejsce w rybnickiej A-klasie. Po pełnym emocji meczu, w dogrywce lepsi okazali się piłkarze z Kokoszyc i to oni zagrają w przyszłym sezonie w klasie A. 

Baraż o rybnicką klasę A: awans KS 25 Kokoszyce po wygranej z Jednością Grabownia-Golejów
Radość mimo zmęczenia. Piłkarze z Kokoszyc zasłużenie wygrali mecz barażowy.

Od pierwszych minut lepiej prezentowali się piłkarze z Kokoszyc. Pewniej operowali piłką i wywierali presję na rywalach. Piłkarze Jedności mieli sporo problemów na bokach i wyglądali, jakby mieli mniej sił od rywali. W 23. minucie w polu karnym dwoma obrońcami Jedności zakręcił Szymon Zbieszczyk, który kilka razy przełożył sobie piłkę i strzelił płasko przy słupku, pokonując Przemysława Podpłońskiego. Sytuacja wywołała w ekipie Jedności sporo emocji, bo na murawie od kilku chwil leżał jeden z zawodników Grabowni, który nie podnosił się po starciu z rywalem. Sędzia nie dopatrzył się faulu, choć zdaniem piłkarzy w czerwonych koszulkach był on ewidentny.

Strata bramki oraz uwagi trenera poczynione w przerwie na uzupełnienie płynów, podziałały na piłkarzy Jedności mobilizująco, bo chwilę później mogli wyrównać, ale kąśliwe, płaskie uderzenie zdołał z najwyższym trudem wybronić Piotr Basiura. Przez kilka chwil lepiej prezentowali się piłkarze Grabowni. W końcówce połowy znów jednak groźnie zrobiło się pod bramką Jedności, ale najpierw Zbieszczyk w dogodnej sytuacji posłał piłkę wysoko nad bramką, a Krzysztof Madaj uderzył co prawda celnie, ale wprost w Podpłońskiego. Niecelnie uderzał też Dorian Leśniewski. 

Po zmienia stron inicjatywę przejęli piłkarze Grabowni i w 50. minucie mieli doskonałą okazję do wyrównania. Arbiter zawodów odgwizdał rzut karny (faul na Łukaszu Benneku), ale intencje strzelca Adama Szymanowskiego wyczuł Basiura, który odbił piłkę i szansa na wyrównanie przeszła Grabowni obok nosa. Niepowodzenie nie podcięło piłkarzom Jedności skrzydeł, bo ci nadal przeważali, a doskonałą okazję zmarnował Patryk Knapik, który miał niemal identyczną sytuację co ta, dzięki której wynik meczu otworzył Zbieszczyk. Uderzenie zawodnika z Grabowni nogą obronił jednak Basiura. W odpowiedzi groźnie zrobiło się pod bramką Jedności, a najlepszą okazję zmarnował Leśniewski, którego zatrzymał Podpłoński. I tak wyglądała gra - Jedność dłużej była przy piłce i starała się zagrażać bramce, co najczęściej wychodziło jej po stałych fragmentach gry, zaś Kokoszyce ewidentnie nastawiły się na kontry.

Wreszcie w 76. minucie Jedność dopięła swego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło do Mirosława Cofalika, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Ten pięknym strzałem z woleja opieczętował oba słupki, po czy piłka wpada do bramki. W 79. minucie kolejny rzut wolny przyniósł Jedności drugą bramkę, w czym jednak głównie "zasługa" Basiury. Bramkarz Kokoszyc w pozornie prostej sytuacji wypuścił lekko dośrodkowaną piłkę z rąk, a ta spadła pod nogi Knapika, który niemal z linii bramkowej skierował ją do bramki!

I kiedy wydawało się, że Jedność pozostanie w klasie A, w doliczonym czasie gry, z rzutu wolnego pięknym strzałem popisał się Adam Procek, doprowadzając do remisu, a sędzia od razu odgwizdał koniec drugiej połowy! Bo nie meczu, a to dlatego, że w tej sytuacji kwestię awansu miała rozstrzygnąć dogrywka i ewentualnie rzuty karne. 

Dogrywkę zdominowali jednak niemal całkowicie piłkarz z Kokoszyc, którzy ostatecznie zachowali w tym meczu więcej sił. Najpierw dobrą okazję miał Zbieszczyk, który znów zakręcił obrońcą, ale tym razem jego uderzenie na bliższy słupek obronił Podpłoński. Z kolei po centrze z rzutu rożnego i uderzeniu głową, poprzeczkę opieczętował kapitan Krzysztof Szewczyk. Napór Kokoszyc trwał, blisko szczęścia był Madaj, ale po rykoszecie piłka opuściła boisko tuż obok słupka. W końcówce pierwszej części dogrywki Kokoszyce przeprowadziły akcję złożoną z kilku podań. Piłka jak po sznurku trafiła w końcu na czystą pozycję do Procka, ale ten uderzył minimalnie obok słupka. 

W końcu Kokoszyce udokumentowały przewagę, kiedy w 109. minucie meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najsprytniej w polu karnym zachował się Zbieszczyk, i mimo tego, że był jednym z niższych zawodników na boisku, głową skierował piłkę do bramki. Kilka chwil później znów o sobie dał znać Procek, którego uderzenie z dystansu z trudem obronił bramkarz Jedności. W końcówce z kontrą wyszedł Zbieszczyk, który przebiegł z piłką połowę boiska, ale w sytuacji jeden na jeden z Podpłońskim, w zasadzie podał piłkę bramkarzowi Jedności. Chwilę później czerwoną kartkę za faul ratunkowy obejrzał zawodnik Grabowni Daniel Bula i stało się jasne, że Kokoszyce tego meczu z rąk już nie wypuszczą. Kilka minut później, zmęczeni, ale szczęśliwi piłkarze z Kokoszyc odtańczyli na środku boiska taniec radości, zaś piłkarze Jedności szybko zeszli z boiska. 

KS 25 Kokoszyce - Jedność Grabownia 3:2 (1:0), (2:2)

Bramki: Zbieszczyk (23.), (109.), Procek (90.+3.) - Cofalik (76.), Knapik (79.)

KS 25 Kokoszyce: Basiura, Kordek, Basik, Polnik, Wójtowicz, Madaj, Szewczyk, Leśniewski (63. Procek), Miłek, Maj, Zbieszczyk. Trener Paweł Basik.* 

Jedność: Podpłoński, Bula, Karolewicz, Sierny, Niewelt, Marcol, Knapik, Putko, Piechowicz, Bennek (85. Baron), Szymanowski. Trener Mariusz Birowka.*

*Pozostałe zmiany uzupełnimy wkrótce

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@mazur (83.4. * .72) 29.07.2021 01:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

panie kierowniku z Kokoszyc, a ma pan może gdzieś pod ręką regulamin rozgrywek rybnickiej b-klasy 2020-21? jak tam pisze, ile drużyn uzyskuje awans do a-klasy na końcu rozgrywek, jedna, czy dwie? bo jeśli tylko jedna, to nie macie prawa grać w przyszłym sezonie w rybnickiej a-klasie.

~DarekBenczek (77.252. * .230) 24.07.2021 21:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dobry mecz. Ks kokoszyce w końcu swoją ciężka pracą dopięli swego. Jako kierownik jestem dumny z postawy naszej drużyny. Życzę sobie i naszej drużynie dalszych awansów a naszym rywalom powodzenia w b klasie

bpiter79 24.07.2021 20:59

Witam.
Bramkę na 2:2 dla Kokoszyc strzelił Adam Procek.