Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najważniejszy kibic Złotej Justyny. Jej mąż chce urządzić w Ocicach strefę kibica na sobotni finał

Dawid Ersetic zapaśnik kadry narodowej i mąż złotej medalistki z Tokio - Justyny Święty-Ersetic, chce zorganizować wspólne kibicowanie z raciborzanami z Ocic (i nie tylko) podczas sobotniego finału rywalizacji kobiecych sztafet 4x400 m. Warunkiem jest awans Polek do najwyższego szczebla rywalizacji na tym dystansie. Decyzja zapadnie w czwartek.

Najważniejszy kibic Złotej Justyny. Jej mąż chce urządzić w Ocicach strefę kibica na sobotni finał
Mąż Justyny Święty-Ersetic uśmiecha się, gdy mówimy, że jest prezesem fan-clubu swojej żony, złotej medalistki z IO w Tokio

- Oczywiście nie mam absolutnej pewności, że Polska wystąpi w finale i Justyna w nim pobiegnie, ale podjąłem już wstępnie starania, żeby w sobotę można było w Ocicach (dzielnica, gdzie mieszka sportowe małżeństwo) kibicować w szerszym gronie - powiedział nam D. Ersetic. Zastrzega, że strefa zaistnieje, jeśli Polki zakwalifikują się do finałowego biegu.

Jak podkreślił zapaśnik, wychowanek raciborskiej "Unii", mocno wierzy on, że jego żona pobiegnie w sobotnim finale, a wcześniej Polki - uznawane za faworytki do medalu w sztafecie 4x400 m - wywalczą w nim udział. Eliminacje odbędą się w czwartek. Po nich zapadną ostateczne decyzje co do utworzenia strefy kibica.

Ocice chcą kibicować

Ersetic ustalił już z dyrektorem Andrzejem Skurkiem z ZSP 2 w Raciborzu, wstępne szczegóły stworzenia w ocickiej szkole (Święty-Ersetic jest jej absolwentką) strefy kibica. To tam mogliby w sobotę przyjść fani "Złotej Justyny" na transmisję z biegu. Finał zaplanowano na godz. 14.30, ale co najmniej godzinę wcześniej miałoby się zacząć wspólne oglądanie rywalizacji lekkoatletów.

Całe wydarzenie miałoby się odbyć najprawdopodobniej w sali gimnastycznej, by uniknąć niespodzianek z kapryśną ostatnio pogodą. Tam miałby stanąć duży ekran i ustawiono by miejsca siedzące. - Spodziewam się przede wszystkim sąsiadów z dzielnicy, ale przyjść, żeby kibicować mógłby wtedy każdy. Myślałem przede wszystkim, żeby to Ocice pokibicowały żonie. Trzeba mieć świadomość, że sala nie pomieści nieograniczonej liczby widzów - zaznacza pan Dawid. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę ograniczenia pandemiczne - odstępy, dezynfekcję i noszenie maseczek.

"Niesamowita chwila"

Mąż złotej medalistki mocno przeżył jej sukces z 31 lipca. Mówiła o tym Święty - Ersetic m.in. w wywiadach radiowych, wspominając filmik nagrany przez rodzinę, która wspólnie oglądała jej bieg w telewizji. - Było wzruszenie, popłakaliśmy się. To była niesamowita chwila. Medal na igrzyskach to najwyższe osiągnięcie dla każdego, kto uprawia wyczynowo sport - przyznaje Dawid Ersetic. Sam był bliski zakwalifikowania się do rywalizacji w Tokio, ale starania zapaśnika z Raciborza nie zakończyły się sukcesem. Marzeniem małżonków był wspólny wyjazd na tokijskie igrzyska. Teraz pan Dawid jest pierwszym kibicem Justyny Święty - Ersetic, z którą jest przez cały czas w ścisłym kontakcie. - Wiem, że rywalizacja w drużynie jest duża. Tam jest siedem dziewczyn do biegania. Nie wiadomo czy Justyna wystąpi w finale, ale będzie o to walczyć z całych sił. Skład biegu jest ustalany dopiero na odprawach - podkreśla D. Ersetic.

- Fajnie byłoby zebrać trochę ludzi i kibicować razem. Szansa na medal w sztafecie damskiej jest ogromna. W mieszanej sztafecie można mówić o pewnej niespodziance, a tu Polska jest jednym z głównych faworytów. Choć wiem, że nie można wieszać medali przed rozstrzygnięciem - mówi Dawid Ersetic.

Niespodzianka od wiceprezydenta

Stworzenie dzielnicowej Strefy Kibica to indywidualna inicjatywa pana Dawida. - Dotąd nikt z urzędu miasta się ze mną nie kontaktował w sprawie sukcesu żony - przyznaje mąż medalistki z Tokio pytany, czy Miasto włącza się w to wydarzenie.

Zapytaliśmy wiceprezydenta Raciborza Dawida Wacławczyka czy w magistracie planują jakieś działania związane z tokijskim wyczynem raciborzanki. Ten odparł, że chce przywitać biegaczkę na szykowanym już w Ocicach wydarzeniu z okazji jej powrotu do domu (Święty-Ersetic witano już z pompą w dzielnicy, gdy wracała z medalami z Mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 roku). Miasto przygotuje również specjalny upominek dla Święty-Ersetic (Wacławczyk mówi, że to niespodzianka, wybrana przezeń osobiście), który ma być wręczony na scenie koncertowej podczas Dni Raciborza.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pszowikkk (91.200. * .18) 04.08.2021 00:34

Ja wierze ze bedzie zloto Justyny,jestesmy z toba

~Rack (46.204. * .188) 03.08.2021 19:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oby Justynie powiodło się, tego życzę. .... Niestety, naszym siatkarzom nie udało się zawalczyć o medal, choć wszystkie mecze grali super - niestety, dziś płakali... ;(