Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polska sztafeta z Justyną Święty-Ersetic wygrała bieg eliminacyjny. "Niemożliwe nie istnieje"

Kobieca sztafeta 4x400 metrów zakwalifikowała się do finałowego biegu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Raciborzanka biegła jako ostatnia, finiszowała z dużą przewagą nad rywalkami. - To nas poniesie w sobotnim finale - zapewniała po biegu absolwentka ZSOMS i wychowanka raciborskiej Victorii.

Polska sztafeta z Justyną Święty-Ersetic wygrała bieg eliminacyjny. "Niemożliwe nie istnieje"
Polskie biegaczki przyznały, że nie biegły na 100%, a i tak uzyskały rewelacyjny czas

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic czasem 3.23,10 (drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki) wygrały swój półfinał i awansowały do finału biegu sztafetowego 4x400 metrów w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Polki miały najlepszy w tym roku wynik na świecie uzyskany przez jakąkolwiek reprezentacyjną sztafetę.

"Aniołki Matusińskiego" pobiegły niezwykle szybko i spokojnie. Święty-Ersetic bardzo pewnie utrzymała prowadzenie Polek. Te zbudowały sporą przewagę i do mety raciborzanka dobiegała w spokojnym tempie. Za jej plecami finiszowały Kubanki i Belgijki. Był to trzeci czas eliminacji, szybciej pobiegły reprezentantki USA oraz Jamajki.

- Rekord Polski był blisko. Gdyby każda z nas pobiegła na maksa to może by został przez nas pobity. Widać, że mamy jeszcze zapas i możemy zapowiedzieć, że będziemy mocno walczyły w najbliższą sobotę i może cieszyły się równie mocno jak w minioną sobotę - powiedziała w TVP Sport Justyna Święty-Ersetic.

Justyna Święty-Ersetic na czele stawki w ostatnim etapie biegu eliminacyjnego 4x400 m. Fot. PKOl/Marek Biczyk

W Przeglądzie Sportowym można znaleźć jej wypowiedź, w której ocenia swój etap sztaferty. - Ruszyłam mocno, ale potem kontrolowałam sytuację i na ostatniej prostej zerkałam na telebim. Mogłam wyluzować. Mamy naprawdę wiele do pokazania w finale. Najcięższe zadanie już za nami - mówiła Święty-Ersetic. Dodała, że przekraczając linię mety "była w szoku, że z takiego biegu ("jej" 400 m to 51,42) udało się uzyskać tak fantastyczny rezultat".

- Myślę, że to, co się stało w sztafecie mieszanej doda nam tylko skrzydeł. Wierzymy teraz w to, że niemożliwe nie istnieje. Przyjechałyśmy walczyć przecież o medal w sztafecie kobiecej, a weszłyśmy w zawody z przytupem. To nas poniesie w sobotnim finale - dodała Święty-Ersetic w wypowiedzi cytowanej przez PS.

Finał odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godz. 14:30 czasu polskiego. Polki będą jednymi z faworytek do medalu olimpijskiego. Przypomnijmy, że J. Święty-Ersetic zrezygnowała dla sztafety z występu indywidualnego, boryka się bowiem jeszcze ze skutkami niedawnej kontuzji mięśnia czworogłowego.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].