Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

3 dni rozgrywek, 40 drużyn, 500 piłkarzy, czyli BS Gorzyce CUP [ZDJĘCIA]

23.08.2021 09:02 | 0 komentarzy | apa

W weekend 20-22 sierpnia na boisku KS Czarni w Gorzycach odbył się turniej BS Gorzyce CUP. Młodzi sportowcy z roczników od 2008 do 2015 zmierzyli się ze sobą podczas gry. Na wszystkich czekały medale i upominki, ale wybrano również najlepszego strzelca, bramkarza i piłkarza tych rozgrywek.

 3 dni rozgrywek, 40 drużyn, 500 piłkarzy, czyli BS Gorzyce CUP [ZDJĘCIA]
Na zdjęciu od lewej koordynator BS Gorzyce CUP Patryk Panic, najlepszy piłkarz turnieju Jakub Ekiert z LKS Tworków, najlepszy strzelec Tomasz Matuszek z Naprzód Rydułtowy i najlepszy bramkarz Karol Godula z Naprzód Rydułtowy i turniejowa maskotka Jorguś
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej trwał od piątku do niedzieli. - Rozgrywki zaczęliśmy już w piątek. To już czwarta edycja. Grają roczniki dzieci od 2008 do 2016. Pierwszego dnia nawet przedszkolaki się z nami bawiły- mówi Patryk Panic, koordynator turnieju BS Gorzyce CUP

Ostatniego dnia, w niedzielę, popołudniu na boisku zmierzyły się roczniki 2012 i 2013.

Do Gorzyc przyjechało 40 drużyn. W ciągu tych trzech dni na naszym boisku zagrało około 500 dzieci. To pierwsza tak duża edycja tego turnieju - mówi Patryk Panic. - Bardzo nas to cieszy, że mogliśmy zorganizować taką imprezę. Naszym głównym celem jest zaktywizowanie tych dzieci, zachęcenie ich do grania w piłkę nożną i do spędzenia wspólnie czasu - dodaje.

Każda część turnieju składa się z pięciu sesji. - Najlepsze drużyny dostają puchary, a każdy z młodych piłkarzy wróci do domu z medalem i drobnym upominkiem od nas i współorganizatora, czyli Banku Spółdzielczego - mówi. 

Najlepszą drużyną okazał się Naprzód Rydułtowy, drugie miejsce zajął Rapid Wodzisław, trzecie LKS Tworków. Tuż poza podium, bo na czwartym miejscu, znalazł się Górnik Radlin. Kolejno w rankingu uplasowały się drużyny KS Czarni Gorzyce, Spójnia Zebrzydowice, KS 25 Kokoszyce i Naprzód Czyżowice. Wyróżniono również najlepszego bramkarza turnieju i nagroda ta powędrowała do Karola Goduli z Naprzód Rydułtowy. Najwięcej bramek strzelił z kolei Tomasz Matuszek z numerem 39, również z Rydułtów. Najlepszym piłkarzem turnieju został Jakub Ekiert z LKS Tworków.