Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolorowy bieg w Krzanowicach. Kto okazał się najszybszy? [ZDJĘCIA, WIDEO]

82 uczestników zgłosiło się na II bieg uliczny zorganizowany w gminie Krzanowice. Biegacze wystartowali spod miejscowej izby regionalnej i mieli do pokonania około 10 km. Najszybszy uczestnik potrzebował 36 minut na przebiegnięcie całej trasy.

Kolorowy bieg w Krzanowicach. Kto okazał się najszybszy? [ZDJĘCIA, WIDEO]
Krzanowicki bieg zorganizowano w niedzielę 5 września

Bieg zorganizowano w ramach transgranicznego projektu z sąsiednią Chuchelną, stąd obecność na starcie tamtejszego włodarza - Rudolf Sněhotty, który uczestników przywitał wspólnie z burmistrzem Krzanowic Andrzejem Strzedullą.

Burmistrz pobiegł

Choć burmistrz Strzedulla nie tylko witał uczestników, ale sam wystartował w biegu. Jaki stawiał sobie cel? - Ukończyć. To dla przyjemności i zabawy - uśmiechał się. Ostatecznie dobiegł do mety jako 24, z czasem 00:52:29.

- To drugi bieg uliczny na terenie gminy, poprzedni był dwa lata temu. Biegniemy na dystansie nieco ponad 10 km - przypominał Andrzej Strzedulla. Włodarz cieszył się, że wydarzenie udało się zorganizować, zwracał jednocześnie uwagę, że to reaktywacja współpracy transgranicznej. - Mam nadzieję, że wszystko się fajnie uda - mówił nam przed startem.

Nazwa biegu „Colour Run” wiązała się natomiast z drugim elementem niedzielnego spotkania, bo po zakończeniu biegu, odbyła się zabawa z proszkami holi (to puder służący do zabawy podczas kolorowych imprez).

Kto okazał się najlepszy?

Oto pierwsza dziesiątka

  1. Martin Ocásek (00:36:01)
  2. Artur Olbrich (00:40:10)
  3. Tomasz Błaszczok (00:40:51)
  4. Patrik Hanzlík (00:41:10)
  5. Mateusz Matuszewski (00:41:25)
  6. Piotr Jeziorski (00:42:26)
  7. Grzegorz Bulenda (00:42:32)
  8. Kazimierz Grycman (00:42:58)
  9. Dominika Pacak (00:43:50)
  10. Krzysztof Jeremicz (00:44:35)

TUTAJ pełna klasyfikacja. 

O komentarz poprosiliśmy najlepszego biegacza i najlepszą biegaczkę. Co nam powiedzieli? Zobaczcie wideo:

Inaczej niż wszyscy

Justyna Ziemkiewicz na bieg wybrała się ze swoim pupilem Mirą. Z kolei Krzysztofowi Skupieniowi towarzyszył wózek dziecięcy, w którym zasiadł 5-letni syn Bartek. Rozmawialiśmy z biegaczami, o ich nietypowym uczestnictwie. Zapis rozmów w wideo:

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].