Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Psiaki w akcji! IV Jastrzębski DogTrekking [ZDJĘCIA]

Około 140 zawodników wystartowało w IV Jastrzębskim DogTrekkingu "TropDoGrzybka". Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników czworonogów. 

Psiaki w akcji! IV Jastrzębski DogTrekking [ZDJĘCIA]
IV Jastrzębski DogTrekking spotkał się z dużym zainteresowaniem. fot. BarbaraEnglender

Psiaki w akcji! IV Jastrzębski DogTrekking [ZDJĘCIA]

5 lub 10 kilometrów. Tyle wynosiła długość trasy poprowadzonej w lesie Kyndra, jaką mieli do przebycia uczestnicy IV Jastrzębskiego DogTrekkingu. Najlepsi musieli wykazać się jednak nie tylko szybkością, ale również świetną orientacją w terenie, a przede wszystkim znakomitym porozumieniem z czworonogiem. Choć bowiem w zawodach występowali wszyscy: i doświadczeni biegacze, i rodziny z dziećmi, to właśnie relacja z psem i wspólna zabawa były tu najważniejsze.

– Sądząc po uśmiechach osób powracających z trasy, wszystko się  świetnie udało. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Te uśmiechy nas dopingują do tego, by odbyła się kolejna edycja. Ta była naszym zdaniem bardzo udana. Przyjechało wielu zawodników, z roku na rok jest tendencja zwyżkowa, jeśli chodzi o ich liczbę – mówi Rafał Grzybek, organizator. 

Po psach trzeba sprzątać

By ukończyć bieg z sukcesem, zawodnicy musieli zameldować sie w kilku punktach wyznaczonych na trasie. Tam czekali na nich harcerze.

 – Co roku staramy się trochę urozmaicać trasy. Rok temu trzeba było donieść na metę kubek z wodą. W tym roku - wrzucić do kubełka worek z kamykiem. Było przy tym sporo śmiechu, ale ta zabawa miała też walor edukacyjny: chcemy przypominać uczestnikom, że po psach należy sprzątać – zaznacza Rafał Grzybek.

Warsztaty z pierwszej pomocy

Jak podkreśla organizator, edukowanie właścicieli psów stało się jednym z istotniejszych zadań, stojących przed DogTrekkingiem "TropDoGrzybka".

 – Oprócz tego, że mamy mnóstwo radości z posiadania czworonoga, musimy też być za niego odpowiedzialni. Edukowanie właścicieli psów to bardzo ważne zadanie i jeden z głównych kierunków, w jakich chcemy, by nasza impreza się rozwijała –mówi Rafał Grzybek.

Stąd też na miejscu można było się nauczyć między innymi tego, jak udzielać czworonogom pierwszej pomocy. Bardzo ważne miejsce wśród zaproszonych gości zajmowały organizacje wspierające zwierzęta: fundacja Zwierzęca Arkadia z Pszczyny i Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - Koty Psy i My z Wodzisławia. Warunkiem uczestnictwa w biegu było dokonanie wpłaty na konto jastrzębskiego schroniska dla zwierząt.

Uczestnicy DogTrekkingu mogli na miejscu odwiedzić także stoiska, prezentujące zabawki i inne gadżety dla zwierząt. Czekała na nich również strefa gastronomiczna.

źródło: Jastrzębie.pl 
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].