Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zdobyli medale Mistrzostw Polski Seniorów

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Rzeszowie w dniach 3-5 września. Miłą niespodziankę sprawił swoim fanom oraz wszystkim sympatykom sportu zapaśniczego zawodnik „Dębu” – Patryk Ołenczyn w kategorii 70kg.

Zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zdobyli medale Mistrzostw Polski Seniorów
Na zdjęciu uczestnicy Mistrzostw Polski Seniorów. Stoją od lewej: trener Krzysztof Ołenczyn, Mateusz Kampik, Patryk Ołenczyn i Patryk Gołuchowski

Po zajęciu I miejsca w grupie, w finałowej walce o tytuł najlepszego zawodnika zmierzył się z ubiegłorocznym srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów – Krzysztofem Bieńkowskim z AKS Białogard. Po dramatycznej i emocjonującej końcówce walki, lepszym okazał się Patryk, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Jest to już drugi tytuł tego młodego, uzdolnionego sportowca. 

Sukces ten jest miłą niespodzianką, gdyż w ostatnim okresie czasu Patryk borykał się z wieloma kontuzjami. W mistrzostwach tych również dobrze powalczył Mateusz Kampik w kategorii 74kg. Po zajęciu I miejsca w grupie, w finałowej walce o tytuł Mistrza Polski, zmierzył się z Kamilem Rybickim z klubu Mazowsze Teresin, uczestnikiem tegorocznej olimpiady w Tokio, z którym stoczył równorzędną walkę, przegrywając nieznacznie na punkty, zdobywając ostatecznie tytuł Wicemistrza Polski. 

Trzeci uczestnik mistrzostw – Patryk Gołuchowski w kategorii 70 kg, z powodu kontuzji kolana został wycofany z turnieju. Zawodnik ten jest wielokrotnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Z powodów osobistych w Mistrzostwach nie brał udziału dotychczasowy, najlepszy zawodnik klubu, pięciokrotny Mistrz Polski Seniorów oraz medalista wielu turniejów międzynarodowych – Sebastian Jezierzański w kategorii 86kg.

Warto podkreślić, że wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy to wychowankowie tutejszego klubu LKS „Dąb” Brzeźnica. Osiągane wyniki przez zawodników „Dębu” na arenie Ogólnopolskiej i Międzynarodowej, świadczą o solidnej pracy trenera Krzysztofa Ołenczyna oraz całego Zarządu Klubu. Wyniki te są również doskonałą promocją Gminy Rudnik i całej Ziemii Raciborskiej.

Prezes klubu LKS „Dąb” Brzeźnica - Hubert Skornia


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].