Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Sebastian Jezierzański brązowym medalistą Mistrzostw Europy w zapasach 

Sebastian Jezierzański zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w zapasach, odbywających się w Zagrzebiu.

Patryk Ołenczyn w gronie stu najlepszych młodych sportowców w Polsce 

Zapaśnik stylu wolnego z LKS „Dąb” Brzeźnica jako jedyny młody zawodnik z powiatu raciborskiego został zakwalifikowany do programu TEAM 100.

Zapaśnicy z wielu krajów walczą na Mistrzostwach Polski w Rudniku [ZDJĘCIA] 

W hali sportowej w Rudniku, dziś i jutro odbywać się będą walki w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski juniorów i kadetów w zapasach w stylu wolnym. Gospodarze - LKS Dąb Brzeźnica mają sześciu reprezentantów. Ponadto są zawodnicy...

Pół życia z zapasami 

Sebastian Jezierzański, zapaśnik „Dębu” Brzeźnica, główny faworyt do reprezentowania Polski w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro

Sebastian Jezierzański brązowym medalistą Mistrzostw Europy w zapasach 

Sebastian Jezierzański zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w zapasach, odbywających się w Zagrzebiu.

W Brzeźnicy bili rekord Polski [ZDJĘCIA]  

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy (gm. Rudnik) dołączyli do V Biegu Erasmus - Bijemy rekord Polski organizowanego przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Wydarzenie odbyło się w piątek 24 września.  

Zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica zdobyli medale Mistrzostw Polski Seniorów 

Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Rzeszowie w dniach 3-5 września. Miłą niespodziankę sprawił swoim fanom oraz wszystkim sympatykom sportu zapaśniczego zawodnik „Dębu” – Patryk Ołenczyn w kategorii 70kg.

142 tys. złotych dla organizacji pozarządowych w gminie Rudnik 

Organizacje pozarządowe podejmujące inicjatywy w zakresie zadań publicznych i działające na terenie gminy Rudnik otrzymały dotację. – Wsparcie takich organizacji ze strony samorządu wynika z podjętego uchwałą Rady Gminy w Rudniku tzw. programu współpracy – przypominają urzędnicy. Łącznie rozdysponowano 142 000 zł.

Powiat nagrodził trenerów i działaczy sportowych. Kto został wyróżniony? 

Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Powiatu Raciborskiego biorąc pod uwagę liczne starty i sukcesy w zawodach sportowych, promocję i zaangażowanie w działalność sportową oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, podjął decyzję o przyznaniu nagród finansowych dla trenerów i działaczy sportowych.

Duma Dębu Brzeźnica – Sebastian Jezierzański imponuje formą 

Udanie rozpoczął się nowy sezon zapaśniczy w 2021 roku dla zawodnika LKS Dąb Brzeźnica. Raciborzanin jest członkiem Kadry Narodowej oraz Olimpijskiej.

Zapaśnik z Dębu Brzeźnica - Sebastian Jezierzański powalczy o Igrzyska Olimpijskie 

W Budapeszcie, stolicy Węgier podobnie jak klasycy o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio powalczą wolniacy. Turniej eliminacyjny odbędzie się od 18 do 21 marca 2021. 

Świetny początek roku w wykonaniu Dębu Brzeźnica 

Udanie rozpoczął się nowy sezon zapaśniczy w 2021 roku zawodnika LKS Dąb Brzeźnica, członka Kadry Olimpijskiej Sebastiana Jezierzańskiego.

Wielkie sukcesy małego klubu  

Kolejne nagrody sportowe prezydenta Raciborza trafiły do zawodników i zawodniczek trenujących w Ludowym Klubie Sportowym "Dąb" Brzeźnica. 19 lutego w siedzibie klubu ze sportowcami i zarządem spotkał się Dominik Konieczny - zastępca prezydenta Raciborza.

Zapaśnicy z całej Polski rywalizowali w Rudniku [ZDJĘCIA]  

W sobotę w Rudniku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapachach w stylu wolnym i w zapasach kobiet, których organizatorem był LKS Dąb Brzeźnica.

LKS Dąb Brzeźnica zorganizuje Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 

W dniach 27-28 września w hali w Rudniku przy ulicy Słonecznej 1 odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

Rozbiegane przedszkolaki z Brzeźnicy [ZDJĘCIA]  

We wtorek 21 marca przedszkole w Brzeźnicy dołączyło po raz drugi do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Patryk Ołenczyn z Dębu Brzeźnica wicemistrzem Europy do lat 23 

Patryk Ołenczyn zdobył srebrny medal mistrzostw Europy do lat 23 w Nowym Sadzie.

Sukces zawodników LKS-u Dąb Brzeźnica 

W dniach 19-20.10 w Chełmie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym do lat 23. 

Wygrana Julii Michniewicz w Siedlcach 

W dniach 4-5 maja w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek w zapasach kobiet.

Złoto Chluby, brąz Tatar 

Złoto i brąz, to dorobek zawodniczek Dębu Brzeźnica podczas rozgrywanych w miniony weekend w Koronowie, seniorskich Mistrzostw Polski w zapasach kobiet.

Zestaw świątecznych pytań, cz. 21: Sebastian Jezierzański 

W okresie świątecznym pytamy osoby ze świata sportu o święta. Zobacz co odpowiedział na nasze pytania zapaśnik Dębu Brzeźnica i MKZ Unia Racibórz, Sebastian Jezierzański.

Zobacz więcej