Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cukiereczki na start w Raciborzu, czyli bieg i piknik prozdrowotny w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Zobaczcie, co działo się w niedzielę rano 26 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Cukiereczki na start w Raciborzu, czyli bieg i piknik prozdrowotny w szczytnym celu [ZDJĘCIA]
Robert Głowiński z córeczką Zosią biorą udział w niemal każdym biegu charytatywnym w Raciborzu. Udział w takich wydarzeniach to duże wyzwanie dla Zosi, u której zdiagnozowano zespół Aspergera (autyzm).

Władysław Klapa to schorowany mieszkaniec Raciborza, który potrzebuje pieniędzy na pomoc w leczeniu. Aby wesprzeć raciborzanie, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" oraz Life – Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowany wydarzenie "Cukiereczki na Start". Rankiem 26 września na stadionie OSiR w Raciborzu odbyły się biegi charytatywne (wpisowe zostanie przekazane na rzecz pana Władysława) dzieci i osób dorosłych.

Impreza była również okazją do zmierzenia poziomu cukru, przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy dzieciom i osobom dorosłym, konsultacji z dietetykiem oraz specjalistą stopy cukrzycowej, czy pomiaru tkanki tłuszczowej.

Agnieszka Gołąbek i Karol Gołąbek dowiedzieli się o biegu w ostatniej chwili. - Zobaczyłam posta, który zamieściła moja koleżanka i przyjechałam - mówi Agnieszka. Raciborzanka zmaga się z kontuzją kostki, ale postanowiła przespacerować się w szczytnym celu. Jej syn Karol wygrał bieg dla dzieci.

Bernadeta Oleszowska i Andrzej Halfar to przedstawiciele firmy Life Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo. Podczas pikniku prozdrowotnego na stadionie OSiR wykonywali pomiary poziomu cukru. - Częste uczucie pragnienia, częste oddawanie moczu, swędzenie skóry, zmęczenie - to typowe objawy cukrzycy, przed którymi ostrzegają medycy.

- Sport to całe nasze zdrowie - mówi Joanna Armatys z Akademii Fitness. "Cukiereczki na start" to kolejne prozdrowotne i charytatywne wydarzenie, które wspiera akademia. Na zdjęciu stoją: Joanna Armatys, Anna Rosga i Agnieszka Stępkowska.

Dietetyk Joanna Głombik przekonywała uczestników wydarzenia do tzw. detoksu sokowego, czyli oczyszczania organizmu poprzez spożywanie napojów na bazie warzyw i owoców.

Fotorelację z imprezy można zobaczyć tutaj:

Racibórz: Cukiereczki na start (bieg i piknik prozdrowotny - ZDJĘCIA

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].