Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Odra Racibórz wygrała Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej oldbojów

06.10.2021 09:44 | 0 komentarzy | żet

Oprócz gospodarzy z Raciborza, w zmaganiach wzięły udział zespoły z Krakowa, Lublina, Radomia, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

Odra Racibórz wygrała Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej oldbojów
Zwycięska ekipa Odry Racibórz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody rozegrano w dniach 1-3 października w Arenie Rafako. Organizatorem imprezy był Polski Związek Sportu Niesłyszących, zaś gospodarzem i współorganizatorem Szkolny Klub Sportowy Głuchych „Odra” Racibórz.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano mecze fazy grupowej. Zespołami rozstawionymi były obrońca tytułu i gospodarz SKSG Odra Racibórz oraz zespół Korona Szczecin. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup A i B: Reyman Kraków, Radomig Radom, Świt Wrocław i Odra Racibórz.

Po zaciętej walce do finału awansowała drużyna z Wrocławia, która powtórnie zmierzyła się z obrońcą tytułu z zeszłego roku Odrą Racibórz. Raciborzanie okazali się lepsi, tym samym zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Trzecie miejsce wywalczyła niespodziewanie drużyna Reymana Kraków, pokonując po zaciętym spotkaniu zespół z Radomia, będący faworytem spotkaniu. Oba mecze stały na wysokim poziomie, a o zwycięstwach zadecydowały tiebreaki.

Tomas Mundok otrzymał wyróżnienie dla "najlepiej przyjmującego" zawodnika turnieju.

Tomas Mundok otrzymał wyróżnienie dla "najlepiej przyjmującego" zawodnika turnieju.

Na zawodach był obecny przedstawiciel Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, kierownik zespołu Spartana Ryszard Majkut. Zawody otworzył organizator imprezy, prezes Odry Racibórz Krzysztof Krętosz.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała obsługa sędziowska, przygotowaniem i prowadzeniem zajęła się obsługa techniczna, a nad bezpieczeństwem zawodników czuwała obsługa medyczna.

Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Dziedzictwa Kulturowego oraz Miasta Racibórz. Zawody zostały dobrze ocenione przez kapitanów drużyn.

Pobierz Sprawozdanie z zawodów.pdf (format pdf, rozmiar ~283.74 k)

źródło: Odra Racibórz, oprac. żet, fot. Robert Strózik