Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora ZSOMS [ZDJĘCIA, WIDEO]

W sobotę w krytej pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się 13. Międzynarodowe Zawody Pływackie. Po porannych eliminacjach, wieczorem rozegrano finały w stylu dowolnym, klasycznym, zmiennym, grzbietowym oraz motylkowym. W zawodach uczestniczyło blisko 90 pływaków i pływaczek.

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora ZSOMS [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od 2007 organizowane są te zawody. W zeszłym roku nie można było ich przeprowadzić z powodu pandemii.

W trakcie oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia przywitano sędziów, którzy prowadzili finały. Sędziami klasy międzynarodowej byli Waldemar Kilijan i Dawid Stojanowski. To sędziowie główni, nadzorujący także styl pływania. Sędzią starterem był Zbigniew Mirski.

Wśród gości oficjalnych znaleźli się: Katarzyna Walczak z ŚOSG - pierwszy raz służby mundurowe były reprezentowane na tej imprezie i Aleksandra Wawoczny dyrektor zespołu szkół w Tworkowie. Obecne były również dwie panie wicedyrektor: Katarzyna Marców i Małgorzata Bonk, a także Lucka Mladeckova z klubu pływackiego w Żilinie.

- Atrakcyjna jest formuła tej rywalizacji. Bodaj jedyna taka na świecie. Finały odbywają się drogą eliminacji, gdzie dwóch najsłabszych odpada, a w finale jest tylko dwóch zawodników - mówił Nowinom trener i prezes Sławomir Szwed.

Swoje ekipy wystawilły szkoły z Częstochowy, Bielsko-Białej, katowicki AWF, w tym absolwenci „ósemki”. Przybyła też drużyna z AZS AGH Kraków.

- Padały rekordy życiowe w eliminacjach, na ten okres treningowy wyniki są satysfakcjonujące - ocenił Szwed.

Wyniki dostępne na stronie LIVETIMING

Oficjalne rozpoczęcie zawodów - Pucharu Sprintu - Nowiny transmitowały na żywo.

Sławomir Szwed o zawodach.mp3
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].