Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dyrektor sportowy odejdzie z Odry Wodzisław?

Jak informuje portal Weszło, Damian Wróbel odejdzie z Odry Wodzisław Śląski. 

Dyrektor sportowy odejdzie z Odry Wodzisław?

Szymon Janczyk, dziennikarz portalu Weszło poinformował, że Damian Wróbel zostanie pracownikiem Piasta Gliwice.

Dyrektor Odry ma zmienić pracę podczas przerwy zimowej. Wróbel ma zostać pracownikiem działu skautingu Piasta Gliwice. Odpowiedzialny będzie za wyszukiwanie nowych zawodników oraz transfery do klubu. 

Damian Wróbel w przeszłości był skautem w akademii Sheffield United, a także skautem w akademii Manchesteru City. Jako skaut współpracował też z PZPN-em. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Odrze Wodzisław. 

źródło: weszlo.com


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

67 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~taki_o (195.137. * .241) 22.10.2021 06:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Angelo ale to jak już będziesz miał ten proces i się dowiesz na sali sądowej kim jest Zigi to podziel się tą informacją z ciekawości haha swoją drogą czasem mnie ciekawi ile lat mają ci internetowi napinacze na nowinach. Pewnie jeszcze jeden z drugim sobie potem pionę na drodze przybija. Ty Zigi jak masz takie problemy to myślę że spokojnie idzie sobie to w realu z panem Wróblem wyjaśnić czy też drogą mailową a nie napinać się z innymi na forum. Te dyskusje tu do niczego rzeczowego nie prowadzą Panowie.

~pozdrozracka (46.204. * .46) 20.10.2021 22:48

Myślałem, że gorzej niż w Unii Racibórz nie może być, czytam te wszystkie komentarze i jednak chyba może..mimo wszystko powodzenia bo Odra zasługuje na swoje właściwe miejsce wyżej niż jest obecnie. Zawsze lepiej zrobić krok w tył, a potem dwa do przodu

~vladislav1 (83.7. * .68) 20.10.2021 17:12

Angelo popłynął, ale to nie znaczy, że Zigi ma rację. Właściciel jest odpowiedzialny za swoją firmę, nie żaden dyrektor czy kierownik.

~rumpum (85.14. * .11) 20.10.2021 16:18

Zigi troszkę się mylisz, kodeks spółek handlowych mówi że jeśli w ciągu 3 mcy nie da się uzyskać nadwyżki pozwalającej na redukcję zadłużenia, to należy niezwłocznie zwołać zgromadzenie wspólników dla powiększenia kapitału, wprowadzenia odpowiednich dopłat lub/i wprowadzenia inwestora finansowego, który obejmie udziały w spółce

~Koloo (37.248. * .124) 20.10.2021 15:09

Zigi nie masz pojęcia co się dzieje w klubie i się wypowiadasz jak to czytam to się zastanawiam czemu ci dali dostęp do internetu

Zigi 20.10.2021 13:54

piękna kompromitacja, a pisałem: nie rozumiem jak można tak kłamać w czyimś imieniu zupełnie za darmo. pan wróbel nakłamał panu rzecznikowi i teraz obaj będą mieli gorąco pod dupą. obrzydliwie próbowano oczernić pana trenera marcina, by odwrócić uwagę od nieprofesjonalnego działania pana wróbla. prawda, fakty to jedno, a słowa bez pokrycia, wiarygodność pana dyrektora zarządzającego to drugie.

~vladislav1 (79.190. * .170) 20.10.2021 11:05

No i Angelo popłynął.

Angelonielot 20.10.2021 10:42

Jeżeli pod nickiem ZIGI nie był to Pan Cwikliński co jak widzę się okazało, to zostałem wprowadzony w błąd i przepraszam za wmieszanie Pana osoby w dyskusje.

~MarcinĆwikliński (91.192. * .31) 20.10.2021 10:18

Nie interesuje mnie to. Mam swoje życie, prace. Są ludzie którzy zarządzają tym klubem, ja nie mam nic do tego. Jedyne co mam do powiedzenia to, to że piszę w swoim imieniu, nie pod nickiem Zigi. A to że ktoś próbuje kogoś oczerniać to znaczy że chce odwrócić uwagę od siebie, czy też sedna sprawy, albo najwidoczniej żal mu dup... ściska.
Dwa, nie mam zamiaru walczyć z trolami, którzy się podpisują wymyślonym pseudo. Więc tyle w temacie. Pan Agelo dostanie prywatna wiadomość odemnie.

~Uncommon_man (83.13. * .222) 20.10.2021 09:55

Panie Marcinie może właśnie warto podzielić takimi szczegółami? Wówczas kibice będą mieli szerszą wiedzę na temat osób, o których Pan wspomina i uniknie Pan konieczności prostowania wypowiedzi o sobie na tym forum.

~vladislav1 (79.190. * .170) 20.10.2021 08:58

No to czekamy na ten proces. Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B bo inaczej traci się wiarygodność.

~MarcinĆwikliński (91.192. * .31) 20.10.2021 06:52

Panie Angelonielot. W ramach sprostowania które będziesz Pan sam prostował zaraz w sądzie. To nie ja piszę pod nickiem Zigi. Aczkolwiek mam bardzo podobne zdanie na ten temat. Więc proszę zredagowac wycieczkę w moja stronę. Nie mam czasu na pisanie tu czy gdziekolwiek indziej. Jedni za przeproszeniem pracują inni pier....
A tak dla widzy Pana czy innej, bo miarka się przebrała. Ani Ja ani Trener Arek nie dostaliśmy z klubu wynagrodzenia. Pracowałem tam długo, długo charytatywne ( przepraszam dostałem raz 500zl). Znam wiele szczegółów działania wielu ludzi w tym klubie na długo przed i po ... Ale nie wypowiadam się publicznie na ten temat. Bo najzwyczajniej w świecie mam ciekawsze zajęcia.
Jedynie na mecze chodzę jeśli tylko nie mam kolizji i tyle powiązania.

Zigi 19.10.2021 23:23
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

pomylił pan adresy panie andrzeju, bo nie mam nic wspólnego z trenerem marcinem, niemniej pana opowieść pokazuje wizję klubu pana wróbla, czyli zatrudnić trenera z częstochowy (który już zdążył uciec z okrętu) zamiast dać szansę trenerowi z naszej okolicy, naściągać chorzowsko-częstochowskich grajków zamiast dać szansę naszej zdolnej młodzieży, ale potem już łapy po kasę to wyciąga się do lokalsów. pogratulować tylko sześciu złapanych duszyczek! :)

Angelonielot 19.10.2021 22:41

Ja nie rozumie jak można kogoś tak obsmarowywać z powodu nienawiści do niego za to , że ta osoba nie poleciła Pana Marcina na stanowisko 1 trenera Odry, a teraz chyba żeby nie stracić możliwości korzystania z obiektów na Cisowej, musi Pan być ślepo oddany właścicielowi tych boisk. Jakoś dziwnym trafem do czasu jak Pan był asystentem trenera, może za wyjątkiem wypłaty wszystko Panu odpowiadało, bo jakoś nie było wtedy słychać narzekań i pytań dotyczących działań dyrektora. Na koniec dodam jeszcze że właśnie zakończyłem z Panem dyskusje.

Zigi 19.10.2021 22:05

nie rozumiem jak można tak kłamać w czyimś imieniu zupełnie za darmo. to jak to jest, że rzekomy zwykły pracownik klubu w postaci pana wróbla ma pełen dostęp do konta bankowego klubu? jacyś tam zwykli sztygarzy również rozporządzali kontami bankowymi kopalni? nie odpowiedziałeś mi czy "główny właściciel" oraz reszta udziałowców są upoważnieni do tego konta, by choćby sprawować nadzór nad wydatkami pana dyrektora zarządzającego, bo na przykład kto wypłacał pensję panu dyrektorowi zarządzającemu? sam sobie? czyli panie andrzeju potwierdzasz również, że osoby z rady nadzorczej: solarski, galara i gać mają pełen dostęp do konta bankowego, którym włada zwykły pracownik pan wróbel?

Angelonielot 19.10.2021 21:23

Nikt mnie nigdy nie opłacał i tu się Pan trener bardzo myli, a dostęp do konta zawsze ma zarząd w naszym przypadku Prezes i rada nadzorcza, którzy w hierarchii klubowej są nad osobą Pana Wróbla.

Zigi 19.10.2021 20:39
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

angelonielot, czyli panie andrzeju, rzeczniku pana wróbla, widać brak obiektywizmu u pana z powodu jak mniemam opłacania komentarzy przez dyrektora zarządzającego. proszę o nie powtarzanie kłamstw na temat klubu! zła sytuacja finansowa to efekt działań pana wróbla, które nieprofesjonalne działania, naplucie na głównego sponsora (miasto) doprowadziły do jego wycofania się z dalszej współpracy z klubem. kolejny raz pytam czy ten rzekomo "główny właściciel", pozostali udziałowcy oraz prezes są upoważnieni do konta bankowego klubu, którym włada dyrektor zarządzający?

~vladislav1 (83.7. * .68) 19.10.2021 19:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Twój podpis wystarczy za cały komentarz.

~PeOwiec (155.133. * .231) 19.10.2021 18:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

ludzie opanujcie sie przecież wiadomo nie od dziś w wodziu nie ma osoby która by wyłożyła jak napisał nielot 1 milion z własnej kasy na klub i garstkę kibicow a to ż nie ma kasy w tym klubie i nie ma wypłat pisalem już prawie rok temu ale wszyscy z nielotem mnie wyśmiewali teraz wyszła całą prawda ale to tylko w odrze najpierw zajechanie programu wolsburg pózniej tajemniczy sponsor w mercedesie pózniej śmieszne połączenie itd, śmiech na sali

~vladislav1 (83.7. * .68) 19.10.2021 17:15
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Angelo nie dyskutuj dłużej z chamem, bo tylko tak można nazwać osobę, która nazwisko nielubianej osoby pisze z małej litery. Kłania się podstawówka i nauka języka polskiego. Natomiast kultury osobistej trudno już uczyć w tym wieku skoro dotąd jej nie posiadł.

~vladislav1 (83.7. * .68) 19.10.2021 17:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Szach mat.

Angelonielot 19.10.2021 15:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zigi czyli tak naprawdę trenerze Marcie. Widać brak obiektywizmu u Pana z powodu chyba ciągle urażonej dumy ,że to w lutym nie na Pana postawił dyrektor Wróbel tylko na trenera Tracza i zaślepia to Panu prawdziwy obraz sytuacji w klubie, która jest zła za sprawą głównego właściciela, który nie robi nic aby to poprawić. Życzę Panu sukcesów w piłce kobiecej bo z obiecanego latem sukcesu w lidze juniorskiej jak widać nic po za spadkiem nie będzie.

Zigi 19.10.2021 14:45
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

brawo, hurra, jesteście zwycięzcami, aż 6 kibiców wsparło projekt pana dyrektora wróbla, który mieni się profesjonalnym, ale chyba pluciem na sponsora i udziałowców! czy to ma być ta większość kibiców odry? no weź mnie nie rozśmieszaj.

Zigi 19.10.2021 14:38
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

obiecane to co innego niż zapisane w umowie, bo równie dobrze pan wróbel może rozpowiadać, że klub działał w oparciu na obietnicy przelewu 100 milionów od tajemniczego sponsora. jak już wspominałem za naplucie na sponsora (miasto) kolejnej umowy nie będzie, bo zwyczajnie sponsor (miasto) stracił wizerunkowo na tej umowie. każdy marketingowiec ci o tym powie. czy dowiemy się w końcu kto nadzoruje finansową działalność w klubie pana wróbla? czy prezes oraz udziałowcy spółki są upoważnieni do konta bankowego klubu prowadzonego przez dyrektora zarządzającego?

Angelonielot 19.10.2021 14:35

Z tego co się orientuje cała grupa tych drobnych sponsorów co w ostatnim okresie dołączyła, wykupiła te najmniejsze miesięczne pakiety sponsorskie jakie są dostępne dla każdego potencjalnego sponsora i dodam jeszcze że do klubu 100 należy obecnie 6 osób, co miesięcznie daje razem kwotę w wysokości prawie 3,5 tys zł. Co mi było wiadome na temat klubu podałem wg posiadanych informacji i teraz musimy poczekac do listopada gdzie na początku miesiąca rozstrzygnie jakim tropem podąży klub czy profesjonalnym o czym marzą pewnie w większości kibice Odry czy zostaniemy klubem typowo amatorskim bez ambicji sportowych, jak obecnie myśli główny właściciel klubu że 4 liga to wystarczy tu nam kibicom w Wodzisławiu.

~AlcoFans (91.204. * .242) 19.10.2021 14:03

Prezess Smiatek no wlasnie on tam cos robi czy rola slupa juz jest teraz na 100 procent? BO ze to slup to wszyscy kibicujacy dluzej niz dwa lata widzieli W tym klubie nikt nic nie wie. Jakies pieniądze wplywaly- miasto,mecz z Piszczkiem i inne mecze, były wrzucane informacje ze partnerzy pewnie drobni, sie znajdowali- oni coś wpłacali czy inna zaleznosc? Zrozumcie nikt nic nie wie.

Angelonielot 19.10.2021 13:51

Dyrektora Wróbla zatrudnili w klubie prezes Smiatek wraz z właścicielami z Panem Kozielskim na czele.

Angelonielot 19.10.2021 13:34

Przy podawaniu sumy jaką klub otrzymał z miasta pomyliłem się ,bo napisalem to co bylo obiecane przez miasto na ten rok a oczywiście była tego tylko połowa czyli 160 tys, płatne w 5 miesięcznych ratach z czego połowa poszła tak jak pisałem na place dla zawodników.

~Uncommon_man (83.13. * .222) 19.10.2021 13:33

Angelo mam pytanie- kto zatrudnił pana Wróbla?

Zigi 19.10.2021 13:29

nie kłam, bo udziałowcy spółki nie mają obowiązku dokładać do niej. za to spółka ma prowadzić działalność, zdobywać finanse na tę działalność. nie rób z pana wróbla takiego głupca, który o tym nie wiedział, on właśnie jako dyrektor zarządzający najpierw miał zdobywać fundusze dla spółki, a dopiero potem myśleć na co nas stać, czy na zaciąg chorzowsko-częstochowski, czy na wodzisławską młodzież. nie rób z niego takiego zwykłego pracownika, bo chyba tylko on ma dostęp do konta bankowego klubu i on rozdziela z niego pieniądze. proszę mi odpowiedzieć, kto nadzoruje w klubie finansową działalność pana wróbla? dziwnym jest, że niektórym zawodnikom nie płaci się od początku roku, a inni mają płacone, czyżby podział na starych i zaciąg pana wróbla?

Angelonielot 19.10.2021 13:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Obowiązkiem właścicieli jeżeli jest to ich prywatny klub, a tak jest z Odrą ,jest zapewnienie środków na działalność klubu ,a dyrektor jest po to aby w ramach dostępnych mu środków dopiero nimi zarzadzac a nie starać się za właścicieli aby one w ogóle były. Czy obowiązkiem pracownika w prywatnej firmie jest załatwianie pieniędzy na wypłaty czy jest to obowiązek właściciela zakładu aby o to zadbał.

Angelonielot 19.10.2021 12:52

Z sumy 320 tys. Jakie miasto przekazalo w tym roku na klub połowa poszła na place zawodników i jest to nie prawdą że nic nie dostali w tym roku, nawet im drobne sumy że swoich pieniędzy prywatnych wypłacał Pan Wróbel. Są zaległości pieniądze nie były płacone w terminach, ale nie jest tak że nie dostali ani złotówki.

Zigi 19.10.2021 12:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

a to ty jesteś ślepy czy nie chodzisz na mecze? na młynie hula wiatr, a wy nam wciskacie kity, że kibice trzymają stronę pana wróbla. nadalibyście się do pracy w tvp albo tvn, gdzie produkowalibyście propagandę dla jednego czy drugiego ciemnego luda. zawodnicy skarżą się, że od stycznia roku 2021 nie widzieli wypłat, a dziwnym trafem pokrywa się to już z działalnością kandydata na dyrektora. przez niemal rok czasu pan wróbel nie potrafił znaleźć finansowania ani na 4 ligę, ani tym bardziej na 3 ligę. przypominam też, że pieniądze z miasta to nie jest jego zasługa. potwierdzacie tylko to co wiemy, że pieniędzy nie było i trzeba było odmłodzić skład, stawiać na naszą młodzież z wodzisławia i okolicy, bo zwyczajnie ona będzie tania, ale nasz wspaniały pan wróbel na kredyt pościągał swoich zawodników z chorzowa i częstochowy i teraz oczekuje, że kibice i udziałowcy będą ich spłacać. kasy nie ma to trener z częstochowy już uciekł, a kolejny w kolejce do odlotu jest pan non omen wróbel.

Angelonielot 19.10.2021 12:02

Problemy finansowe w klubie rozpoczęły się wiosną 2020 r w momencie wycofania się z sponsorowania klubu z powodu skutków finansowych pandemii , tak naprawdę naszego jedynego wieloletniego sponsora, który jedyny po za dotacjami z miasta, dawał jakie kolwiek pieniądze na Odrę. Jesienią jeszcze dzięki staraniom obu Panów Burek z miasta klub otrzymał tak naprawdę na przetrwanie 130 tys, bo inaczej nawet nie wystartowali byśmy w rozgrywkach 4-ligi, ale zadłużenie powoli cały czas narastało osiągając na koniec roku 100 tys. Jaki w tym momemcie miał plan na poprawę sytuacji finansowej główny udziałowiec klubu, że po niemal roku sytuacja w klubie jest dramatyczna.

~vladislav1 (79.190. * .170) 19.10.2021 11:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zigi a Ty wypowiadasz się w moim imieniu na jakiej zasadzie ? Masz jakieś pełnomocnictwa, aby wypowiadać się w imieniu kibiców ? Bo Ci kibice mają kompletnie odmienne zdanie niż Ty, a dodatkowo nie pracują w piekarni.

Angelonielot 19.10.2021 11:30

W momencie zatrudnienia Pana Wróbla ten świetnie prosperujący klub pod rządami poprzedników, był już zadłużony ma sumę 100 tys zł i po za pieniędzmi z miasta nikt nie miał nawet jakiegoś pomysłu jak się postarać o pienia

Zigi 19.10.2021 10:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

co pan wróbel ma niby wspólnego z odbudową odry? on jest w odrze nawet nie rok, a już jest na wylocie, już szuka sobie nowego miejsca pracy, więc z łaski swojej nie porównujcie go do kozielskiego i innych, którzy tu lata spędzili. pan kandydat na dyrektora przyszedł na gotowe, za to zdążył napluć na sponsora (miasto) oraz na jednego z udziałowców (również sponsora). przypominam, że awans zrobili zawodnicy starego zaciągu, a których część potem pan wróbel wyciął w pień i zaczął ściągać swoich zawodników na których kontrakty nie potrafił znaleźć finansowania. ciekawe kto będzie spłacał długi po nim, kto spłaci zawodników z zaciągu chorzowsko-częstochowskiego? możecie być pewni, że kibice ani żaden poważny sponsor nie przyłożą do tego ręki.

Angelonielot 19.10.2021 10:03

Dla mnie i większości kibiców prawdziwymi legendami Odry są Janek Wos, Marcin Malinowski czy Ryszard Wieczorek bo na to miano zasłużyli sobie wieloletnia grą w naszych barwach, ale odpowiadając na pytanie to nikt kto był w przeszłości w jakikolwiek sposób powiązany z Odrą, obecnie nie pomaga klubowi.

~MiastoUpadle (86.121. * .219) 19.10.2021 06:21

Każda ze stron ma rację. Kibice chcą awansu sportowego a właściciel stabilizacji sytuacji. Problem Odry uwydatnia problemy Wodzisławia. Miasto jest spolaryzowane do tego stopnia, że niewdzięczność przejmuje władzę nad zachowaniem wielkiej części kibiców. Każdy który tutaj pomniejsza rolę w odbudowie Odry przez Wróbla czy Kozielskiego powinien zapaść się pod ziemie. Obaj robią lub zrobili dla Odry wiele. Pytanie do Angelo: skoro jesteś tak zorientowany w sprawach Odry może opowiesz jak pomaga w chwili obecnej Odrze jej Legenda A.B.?