Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młody LKS Tworków będzie miał boisko treningowe. Odżyje nieczynny od kilku lat obiekt w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]

We wtorkowy wieczór w Bieńkowicach oficjalnie otwarto Centrum Treningu Młodego LKS-u Tworków. Młodzi adepci na rozpoczęcie piłkarskiej kariery otrzymali piłki od prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożej. Po uroczystym otwarciu zorganizowany został mały pokaz treningowy na murawie.

Młody LKS Tworków będzie miał boisko treningowe. Odżyje nieczynny od kilku lat obiekt w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]

"Oświetlenie jakie tutaj zainstalowano jest jednym z najlepszych w naszym Podokręgu. W promieniu 20 km nie ma tak dobrze oświetlonego placu do gry i treningu" - uważa Andrzej Marców ze sztabu szkoleniowego LKS Tworków.

Wtorkowe, oficjalne oddanie obiektu do użytku spotkało się z zainteresowaniem środowiska piłkarskiego Podokręgu Racibórz. Na miejscu poza trenerami, dziećmi i ich rodzicami pojawił się również wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki, sołtys Tworkowa Andrzej Bulenda oraz sołtys Bieńkowic Roman Herber.

Aktualnie teren w Bieńkowicach został użyczony LKS na okres dwóch lat. Miejscowi trenerzy i działacze chcieliby po tym czasie kontynuować tam szkolenie dzieci i młodzieży. Docelowo boisko mogłoby zyskać sztuczną nawierzchnię.

Przystosowanie byłego boiska klubu z Bieńkowic - rozwiązanego przed paru laty z uwagi na brak chętnych do gry - sfinansowali sponsorzy związani z tworkowskim klubem, a Gmina Krzyżanowice użyczyła teren na którym zlokalizowany jest obiekt.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Brakslow (89.151. * .15) 27.10.2021 11:19

~Dramat to jak się nazywają wójtowie Płoni, Markowic, Ocic, Studziennej i Brzezia? Ty masz mózg... Jedyny plus twojego wpisu to taki że przynajmniej wiadomo że te kluby już nie potrzebują kasy

~Dżiibi (46.170. * .86) 27.10.2021 06:50

Super inicjatywa. Pozdrawiam

~Dramat (46.204. * .97) 26.10.2021 23:11

W zasadzie boisko Unii to już chyba ostatni obiekt w okolicy bez oświetlenia....Brzezie, Wicher, Ocice, Studzienna, Markowice, hmmm wszyscy mają. Na Srebrnej czas zatrzymał się w 1964 roku z tym obrzydliwym betonem, zgnitymi barierkami i murawą jak pastwisko. Ten obiekt powinien zostać zamknięty bo zagraża bezpieczeństwu. Nasze władze niech pogadają z wójtami jak to się robi.....

~Oz19 (83.22. * .12) 26.10.2021 22:53

Brawo dla pracowników firmy M..... o. Gdyby nie oni nic by nie było

~elektrykboiskowy (10.0. * .85) 26.10.2021 21:18

no bo jak trener Marcow porównuje boiska do tych z Unii, to na pewno nie ma lepszego oświetlenia, a np.Markowice, czy boczne bosika w Kuźni czy Nędzy świecą podobnie,

~brakslow (78.31. * .90) 26.10.2021 21:12

Ahahahahaha centrum treningowe

~KibicABC (87.101. * .216) 26.10.2021 20:55

Nie róbcie krzywdy temu boisku.. stop sztuczna trawa!!!kto o nią będzie dbał zrobi się druga budowlanka z Wodzisławia oto. Tylko naturnala trawa!! A chyba najlepsze oświetlenie jest w Markowicach

~Piłkarz (10.0. * .243) 26.10.2021 20:54

~Wiosło czytanie nie boli :)

~Wiosło (165.225. * .89) 26.10.2021 20:52

Kto sfinansował??? Gmina???