Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święto Niepodległości uczcili w Krostoszowicach na sportowo [ZDJĘCIA]

Punktualnie o godz. 11.11 wyruszyli na trasę biegu o długości, a jakże 11 km, uczestnicy Krostoszowickich Kilometrów Niepodległości. Wielu w narodowych barwach, podkreślających wyjątkowość tych zmagań, które po raz siódmy odbyły się na trasach krostoszowickiej Buczyny. 

Święto Niepodległości uczcili w Krostoszowicach na sportowo [ZDJĘCIA]
Start do biegu na 11 km

 Zawody otwarł wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, który przypomniał, że ziemia wodzisławska, a z nią gmina Godów, na niepodległość musiały czekać nieco dłużej niż do 1918 r. Ziemie te weszły bowiem w granice państwa dopiero w 1922 r. Przed wyruszeniem na trasę prawie pół setki uczestników zawodów odśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego".

Sama trasa biegu wiodła ścieżkami lasu Buczyna, na pograniczu Krostoszowic i Skrzyszowa. Biegacze mieli do pokonania 11 km, z kolei zawodnicy rywalizujący w nordic walking mierzyli się z dystansem o połowę krótszym. Na mecie, zlokalizowanej przy Orliku w Krostoszowicach, pierwsze zameldowały się zawodniczki rywalizujące właśnie w nordic walking. W zmaganiach tych zwyciężyła Aleksandra Taiser reprezentująca klub Nordic Team Ruda Śl. Miejsce drugie zajęła Katarzyna Basista z Formy Wodzisław, a trzecie Aleksandra Mandrysz z klubu Nordic Walking Lyski. 

Kilka chwil później na mecie pojawili się pierwsi biegacze. Wspólnie metę przebiegli Mateusz Oślizło, Tomasz Oślizło (klub Socios Silesia) oraz Marek Michna z klubu Inżynieria Biegania. 

Wśród pań zwyciężyła Judyta Wróblewska z Klubu Biegacza Fartlek, przed Karoliną Krakowczyk i Agnieszką Heliosz (obie Interkatywni Krostoszowice). 

W czasie zmagań na terenie zawodów zameldowali się również uczestnicy Rajdu Niepodległości, zorganizowanego przez Koło Turystyki Rowerowej z Gołkowic. Na wszystkich czekał słodki tort w barwach narodowych. 

Organizatorem zawodów była Gmina Godów, klub Poltent Inter Krostoszowice oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie. Zawody komentował, jak zawsze w dobrym stylu, Jarosław Świta, 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].