Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Liderzy wracają do gry – część 3

Kolejny materiał zawiera dużo ciekawych informacji o liderach raciborskiej i rybnickiej B klasy. Drużyny LKS Zabełków oraz Borowika Szczejkowice zajmują czołowe pozycje w swoich grupach rozgrywkowych, dlatego przygotowania do piłkarskiej wiosny traktują bardzo poważnie. Efekty dobrze przepracowanej zimy poznamy już niebawem, gdy ruszy walka o mistrzowskie punkty.

Liderzy wracają do gry – część 3
W zielonych strojach piłkarze LKS Zabełków

B klasa (Podokręg Racibórz)

Ogromną niespodziankę sprawili sobie i najwierniejszym kibicom piłkarze LKS Zabełków, którzy rundę jesienną zakończyli w fotelu lidera raciborskiej B klasy. Przed pierwszym gwizdkiem niewiele osób upatrywało w tym zespole faworyta do pierwszego miejsca, bowiem grono pretendentów z większymi aspiracjami wyglądało zupełnie inaczej. Co prawda bieżące rozgrywki znajdują się dopiero na półmetku i do końcowego triumfu jeszcze dosyć daleka droga, ale posiadany dorobek punktowy, pozwala drużynie tej bardzo poważnie myśleć o awansie. – Na wstępie chciałbym podziękować moim zawodnikom za zaangażowanie, dużą chęć do gry i dotychczasową współpracę. Ponadto wielki ukłon w stronę prezesa, kierownika drużyny oraz kibiców, którzy darzą nas wielkim wsparciem. Wynik jaki osiągnęliśmy w rundzie jesiennej na pewno nas wszystkich cieszy, ale nie mamy zamiaru się nad nim rozczulać. Skupiamy się głównie nad tym, co dopiero przed nami. Czeka nas wymagająca runda rewanżowa, do której musimy być dobrze przygotowani. Jeśli chodzi o nasz harmonogram, to przygotowania rozpoczęliśmy 18 stycznia. Mamy zaplanowane zajęcia na boisku, hali, siłowni oraz 5 meczów sparingowych. Cel jaki stawiamy sobie na wiosnę jest taki sam, jaki był przed jesienią, czyli walka o zwycięstwo w każdym spotkaniu – powiedział trener Patryk Szymik. Ekipa LKS Zabełków zaplanowała 5 pojedynków kontrolnych: 26 stycznia – TJ Unie Hlubina (godz.18:00 w Ostravie – wynik 1:9), 20 lutego – KS Przyszłość Rogów II (godz.15:00 w Radlinie), 27 lutego – LKS Zryw Jastrzębie-Bzie (godz.11:00 w Jastrzębiu), 5 marca – MKS Żory (godz.17:00 w Pawłowicach), 12 marca – FK Slovan Záblatí (godz.16:00 w Zabełkowie). Kadrę drużyny tworzyli i nadal tworzą następujący piłkarze: Wojciech Bednarczyk, Adrian Dawid, Adam Derkowski, Przemysław Gieglis, Krzysztof Grzegorczyk, Rafał Grzybek, Marcin Hawełka, Tomasz Hiltawski, Dawid Juzek, Szymon Kania, Szymon Kędzia, Rafał Kolar, Roman Kostka, Tomasz Kunatowski, Rafał Lubszczyk, Kamil Pabian, Bartosz Puchalski, Piotr Syrek, Adrian Tomański, Kacper Wojtala, Łukasz Wowra i Radosław Woźniak. Ponadto sztab szkoleniowy: Patryk Szymik – trener oraz Adam Wolnik – kierownik drużyny.

TABELA – po rundzie jesiennej

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Zabełków153644:18
2.Markowice153234:14
3.Ocice Racibórz153247:28
4.Pietraszyn153148:26
5.Zawada152941:26
6.Owsiszcze152835:18
7.Buków152226:30
8.Górki Śląskie152130:26
9.Gorzyce II152146:34
10.Gamów152024:36
11.Cyprzanów151930:37
12.Pszów151826:30
13.Krzyżkowice151629:31
14.Adamowice15925:69
15.Zwonowice15622:42
16.Kuźnia Raciborska15425:67

Rozgrywki rundy wiosennej zostaną wznowione 19/20.03.2022 roku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].