Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu"

"Chcieliśmy zwrócić uwagę na dyskryminację kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu Śl." - pisze w liście do naszej redakcji Zarząd klubu SWD Wodzisław, nawiązując do przyznanych z początkiem roku kwot dotacji dla klubów sportowych. "Kwota dotacji od Prezydenta wynosi 51 tys. zł, a sam wyjazd na jeden mecz do Olsztyna, to kwota ok. 10 tys. zł" - wyliczają w SWD, prosząc jednocześnie o wsparcie zbiórki pieniężnej. 

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu"
Zarząd i zawodniczki SWD Wodzisław Śląski wierzą, że dzięki wsparciu kibiców uda się pozyskać środki na wyjazd do Olsztyna. fot. arch.

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu"

Na 25 lutego PZPN ustalił termin zaległego spotkania drużyn SWD Wodzisław oraz Stomilanki Olsztyn. Niefortunny termin przypadł na szczyt okresu przygotowań do sezonu. Niestety, jak podkreśla zarząd pierwszoligowego klubu piłki nożnej kobiet SWD Wodzisław, już teraz czkawką odbija się decyzja o pomniejszeniu wnioskowanych kwot miejskich dotacji dla klubów sportowych. 

- Prezydent Miasta, P. Mieczysław Kieca obciął SWD środki przyznane dotacją przez Komisję Konkursową: z kwoty 166 tys. zł na 51 tys. zł. W poprzednim roku, Pan Prezydent również „zadbał” o to, aby utrudnić funkcjonowanie SWD i nie przeznaczył 100 tys. zł, które zostały uchwalone dla SWD, przez Radnych Rady Miasta – ponad podziałami. Obecnie, Prezydent tworzy procedurę przetargu na kwotę 800 tys. zł, zatwierdzoną przez Radnych Miejskich, co zaburzyło całkowicie finanse SWD (toczy się i toczy się, i toczy się…procedura) i zawiesiła nas w finansowej próżni - uważają członkowie zarządu SWD Wodzisław z prezesem Sebastianem Klimkiem na czele. 

Jeden wyjazd to 20 proc. dotacji

Jako najbliższy przykład wysokich kosztów, działacze przytaczają planowany na 25 lutego wyjazd. - Koszt dwudniowego wyjazdu do Olsztyna, to kwota ok. 10 tys. zł (co stanowi 20% przyznanej dotacji przez Prezydenta – sic!). Tak, kwota dotacji od Prezydenta wynosi 51 tys. zł, a sam wyjazd na jeden mecz do Olsztyna, to kwota ok. 10 tys. zł. Dlatego jesteśmy zmuszeni prosić Was o wsparcie, aby Wasza drużyna, aby te dzielne dziewczyny naszego Miasta, dalej walczyły o najwyższy cel, jakim jest awans do ekstraligi oraz Młodzieżowe Mistrzostwo Polski CLJ U-17. Jednocześnie mamy nadzieję, że Pan Prezydent Miasta, naprawi swoje błędy i przestanie dyskryminować kobiecy sport w Wodzisławiu Śl. - wyjaśniają w zarządzie SWD.

Zbiorka na koszty meczu

Musimy wspólnie i jasno wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji dziewczyn i kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu Śląskim - dodają przedstawiciele klubu, publikując w sieci zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów wyjazdu najbliższego meczu. 
"Obecna dotacja dla SWD jest uwłaczająca godności sportu w Wodzisławiu Śl., zaś przedłużający się przetarg na promocję sportu co raz bardziej się oddala. Nasze piłkarki mają ogromną szansę, awansować do grona 12 najlepszych drużyn w Polsce! Olsztyn czeka na podbój! Razem pomóżmy im pojechać na mecz" - czytamy w opisie zbiórki. 

KLUB SWD WODZISŁAW MOŻECIE WESPRZEĆ POPRZEZ ZBIÓRKĘ W PORTALU ZRZUTKA.PL >>>


O przyznaniu dotacji dla klubów sportowych wcześniej pisaliśmy tutaj:

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
OdraGłożyny 17.02.2022 17:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~dardek (80.49. * .108) 16.02.2022 19:52

Pamiętajcie !Jak Cię widzą tak Cię piszą. Zapamiętajmy aby nie robić z siebie pośmiewiska.

santiagol 16.02.2022 17:56
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Bovin Bovin...
Promocja jaką niewątpliwie jest SWD Wodzisław, to tylko i wyłącznie duma tego miasta. Jeden człowiek od kiedy zaczął rządzić zatapia wszystko jak wlezie. Mieszkańcy bardzo chętnie utożsamiają się nie tylko z męskim sportem. 10-krotnie mniejsza dotacja na kobiece kluby sprawia, że jest to totalna dyskryminacja dziewczyn. Prezydent przeznacza najmniej z wszystkich miast na sport w całej Polsce. Jak MK zabrali Radni pieniądze na jego promocję to płakał, że nie wie za co będzie robił swoje party. Dlaczego nie znajdzie sobie sponsorów? Może Bovin mu pomoże. Proszę załatwić choćby jednego sponsora, a wtedy można wypisywać mądrości. Proszę spojrzeć na sąsiedni Rybnik ile otrzymała kobieca piłka, aby promować miasto. Spójrz na inne miasta, gminy itd.

~Bovin (217.153. * .0) 16.02.2022 17:00
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Nie wszystkich ludzi interesuje kobieca piłka nożna to raz a dwa czy to jest miejski klub?
Jeżeli ktoś chce się na poważnie bawić w piłkę to powinien szukać sponsorów a nie korzystać z miejskiej kasy bo tak najprościej
Owszem dotacja jak najbardziej ale po równo dla wszystkich klubów miejskich

~Miasto_w_ruinie (89.200. * .30) 16.02.2022 15:06
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Kieca wykończy cały Wodzisław zniszczył wszystko. Szkoda klubu szkoda dziewczyn.