Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

ur. 31 lipca 1979 w Bielsku-Białej – polski samorządowiec, od 2006 prezydent Wodzisławia Śląskiego. Z zawodu fotograf i informatyk. Studiował w Bielskiej Wyższej Szkole im. Jana Tyszkiewicza (uzyskując tytuł zawodowy inżyniera), następnie odbył studia magisterskie na Politechnice Częstochowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. W 2006 został wybrany na urząd prezydenta Wodzisławia Śląskiego z listy lokalnego komitetu wyborczego. W chwili objęcia urzędu miał 27 lat, stając się tym samym najmłodszym urzędującym prezydentem miasta. W lutym 2007 został powołany na przewodniczącego Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim, a lipcu tego samego roku na zastępcę przewodniczącego rady społecznej w miejskim ZOZ. W maju 2008 odebrał statuetkę "Johnnie Walker Keep Walking" w kategorii "Polityka – osobowość roku 2007". W marcu 2010 został członkiem Platformy Obywatelskiej. W tym samym roku uzyskał reelekcję na urząd prezydenta miasta. We wrześniu 2010 uhonorowany Odznaką "Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych".

Strona prywatna - http://www.kieca.pl

Wodzisław: Przetarg na promocję przez sport. Magistrat zapewnia, że wszystko zgodnie z prawem 

Do wodzisławskiego magistratu wysłaliśmy szereg pytań, dotyczących przeprowadzonego przetargu, odwołań i zarzutów, które zostały ujęte w stanowisku SWD Wodzisław Śląski. Przypomnijmy, że w wyniku unieważnienia oferty klubu SWD Wodzisław Śląski, pieniądze na promocję poprzez kluby sportowe otrzyma Odra Wodzisław. 

Wodzisław przyznał pieniądze dla klubów sportowych. SWD i Kokoszyce bez grosza. Co z Odrą? 

Wodzisławski magistrat opublikował wyniki otwartego konkursu ofert na działalność sportową. Do konkursu, jak co roku, stanęły kluby sportowe i stowarzyszenia, działające w mieście, a oceną wniosków zajęła się komisja konkursowa. Po publikacji pojawiło się kilka niespodzianek. 

Przetarg na stadion będzie odwołany. Radni i urzędnicy chcą wspólnego głosu 

Podczas posiedzenia komisji promocji, sportu i rekreacji 25 sierpnia radni oraz urzędnicy podjęli dyskusję na temat ostatecznej wizji stadionu miejskiego po remoncie. Okazuje się, że ta wizja nie jest spójna i dlatego powstanie zespół, który będzie mieć na celu wypracowanie jednomyślnego stanowiska opartego na kompromisie. Dlatego też...

Gala Sportu w Wodzisławiu Śląskim: Julia Piętakiewicz i Sandra Pniak zwyciężyły w plebiscycie [ZDJĘCIA]  

W uroczystej oprawie odbyła się tegoroczna Gala Sportu w Wodzisławiu Śląskim, podczas której wręczono nagrody dla sportowców oraz wyróżnienia dla trenerów i działaczy za osiągnięcia sportowe w roku 2021. Ogłoszone zostały ponadto wyniki głosowania na Sportowca i Trenera roku 2021. Głosowanie odbyło się w tym roku po raz pierwszy.

Prezes SWD Wodzisław Śląski chce zrezygnować. Radni zaskoczeni obrotem spraw 

Podczas ostatniej sesji rady miasta emocjonalne oświadczenie wygłosił prezes klubu SWD Wodzisław Śląski Sebastian Klimek. Zapowiedział, że chce zrezygnować, a głównym powodem jest brak porozumienia z prezesem Odry. 

SWD w trudnej sytuacji. Czy ratunkiem będzie przetarg na promocję miasta? 

Podczas lutowej sesji rady miejskiej pojawiła się spora reprezentacja klubu SWD Wodzisław Śląski, która poruszyła temat przyznanej dotacji miejskiej do funkcjonowania klubu, której zaniżona kwota przyczyniła się do obecnych problemów finansowych drużyny.

SWD Wodzisław organizuje zbiórkę pieniędzy. "To sprzeciw wobec dyskryminacji kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu" 

"Chcieliśmy zwrócić uwagę na dyskryminację kobiet uprawiających sport w Wodzisławiu Śl." - pisze w liście do naszej redakcji Zarząd klubu SWD Wodzisław, nawiązując do przyznanych z początkiem roku kwot dotacji dla klubów sportowych. "Kwota dotacji od Prezydenta wynosi 51 tys. zł, a sam wyjazd na jeden mecz do Olsztyna, to kwota ok....

Mariusz Blazy o dotacjach na sport: Sednem sprawy jest wysokość środków w budżecie 

Podczas piątkowej konferencji prasowej koalicji większościowej w wodzisławskiej radzie miasta odniesiono się do tematu dotacji dla klubów sportowych, które przez prezydenta zostały przyznane zupełnie inaczej niż opiniowała to komisja oceniająca wnioski. Radny Mariusz Blazy wyraził obawy o sport seniorski w mieście. 

Co z kasą dla klubów sportowych w Wodzisławiu? Inaczej niż chciała komisja 

Prezydent Mieczysław Kieca podczas konferencji prasowej poinformował o dofinansowaniu dla klubów sportowych w 2022 roku. Będzie inaczej niż chciała tego komisja opiniująca wnioski klubów. Dlaczego?

LKS Naprzód 46 Zawada obchodził jubileusz 75-lecia. Były mecze, zabawy, pokazy i festyn [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]  

Klub sportowy z wodzisławskiej dzielnicy Zawada w sobotę 21 sierpnia przygotował obchody 75-lecia. Oficjalną część wydarzenia rozpoczął krótki apel z udziałem zaproszonych gości i wręczeniem medali dla zasłużonych działaczy sportowych. 

Kontrowersje po podziale pieniędzy na sport 

Podział pieniędzy na wodzisławskie kluby sportowe wzbudził kontrowersje. Niektórzy dostali za mało, a inni - ani grosza.

Wodzisław Śląski stawia na szachy 

W dniu 27.08.2019 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Prezydentem Miasta, Uczniowskim Klubem Sportowym „Baszta” i Śląskim Związkiem Szachowym w sprawie realizacji szkolenia sportowego młodzieży uzdolnionej sportowo w Centrum Szkolenia Szachowego w Wodzisławiu Śląskim. Porozumienie określa zasady współpracy.

Jedyna na Śląsku, najnowocześniejsza w Polsce. Strzelnica sportowa w Wodzisławiu Śl. oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]  

W Wodzisławiu Śl. w sąsiedztwie tamtejszego Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" i Szkoły Podstawowej nr 28 powstała 10-stanowiskowa strzelnica sportowa. Swoje umiejętności będą na niej doskonalić przede wszystkim młodzi biathloniści.

Prezydent popłynął, ty też możesz! Trwa 24-godzinny charytatywny maraton pływacki  

Już po raz piąty na wodzisławskiej Mancie zorganizowano 24-godzinny Maraton Pływacki. Jak co roku wydarzenie ma wymiar charytatywny. W tym roku pomoc trafi do wodzisławskiego szpitala.

Mediowali na temat jednej Odry 

W czwartkowe popołudnie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wodzisławiu odbyły się mediacje, dotyczące powstania jednej Odry Wodzisław. 

Gala sportu w Wodzisławiu - fotorelacja  

27 sportowców i trenerów zostało uhonorowanych przez prezydenta miasta podczas Gali Sportu, która odbyła się 20 października w Gościńcu Wodzisławskim.

Zarząd Odry skarży się na Prezydenta Kiecę 

Informujemy, że wspólną decyzją trzech podmiotów, tj: APN Odra Sp. z o.o., POLSEW Sp. z o.o. oraz ZPHU Istalator, postanowiliśmy złożyć skargę na działania Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski i podległych mu Jednostek Organizacyjnych. Treść skargi prezentujemy poniżej.

Zobacz więcej