Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Rudnika pobiegli Tropem Wilczym ku chwale Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

- Celem projektu jest propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, edukacja historyczna oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania - podkreśla Weronika Żymełka, dyrektor ZSP w Rudniku.

1 marca uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym”.

- To forma włączenia społeczności szkolnej w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - podkreśla dyrektor Żymełka. Trasa biegu przebiegała na terenie wokół szkoły, a dystans jaki uczestnicy mieli do przebiegnięcia to 1963 m. Do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie z klasy VIII i VII.

W kategorii chłopców I miejsce zajął Wiktor Ewy, II miejsce Jonatan Grygutis, III miejsce Mateusz Pisarczyk.

W kategorii dziewcząt I miejsce Julia Koczy, II miejsce Amelia Kalinowska, III miejsce Justyna Konopek.

W ramach projektu odbyła się również prelekcja filmu historycznego oraz prelekcja na temat żołnierzy wyklętych. Uczniowie przygotowali również informacje o wybranych żołnierzach niezłomnych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].