Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gotowi na sport? W Arenie Rafako rywalizowało 140 uczniów klas trzecich

Pod hasłem - pytaniem o gotowość do uprawiania sportu - 11 marca w Hali Sportowej Arena Rafako odbył się happening sportowy dla uczniów klas III raciborskich szkół podstawowych.

Gotowi na sport? W Arenie Rafako rywalizowało 140 uczniów klas trzecich
140 uczestników liczyła impreza sportowa dla uczniów klas trzecich, na którą zaprosiła SP15

Organizatorami wydarzenia byli Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 15 w Raciborzu, OSiR Racibórz oraz Urząd Miasta Racibórz.

Uroczystego otwarcia rozgrywek sportowych dokonali dyrektor SP15 Dariusz Malinowski z towarzyszącą mu kierownik ds. szkolenia sportowego Ludmiłą Nowacką.

Na starcie imprezy stawili się liczni reprezentanci klas III, wielu raciborskich szkół:

-Szkoły Podstawowej Nr 1

-Szkoły Podstawowej Nr 3

-Szkoły Podstawowej Nr 4

-Szkoły Podstawowej Nr 13

-Szkoły Podstawowej Nr 18

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach

- Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Raciborzu- Sudole

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciborzu-Ocicach

oraz gospodarze - Szkoła Podstawowa nr 15.

Zanim trzecioklasiści ruszyli do zmagań sportowych, wszyscy wspólnie wzięli udział w rozgrzewce, którą przeprowadzili podopieczni Szkolnego Klubu Wolontariusza „Razem silniejsi”, działającego przy SP 15 w Raciborzu.

Wolontariusze w trakcie trwania imprezy czuwali także nad sprawnym lokowaniem reprezentacji szkół na odpowiednich stacjach, przygotowaniem sprzętu w poszczególnych konkurencjach oraz zadbali o oprawę muzyczną imprezy.

Uczniowie startowali w 5 konkurencjach :

-sztafeta wahadłowa z pałeczką,

-sztafeta gwieździsta,

-bieg z zamianą piłek w kołach ringo,

-bieg zwinnościowy (płotek,ławeczka,szarfa) i

-skoki dodawane z miejsca.

Wynik nie był najważniejszy, a głównym celem happeningu było:

- rozwijanie sprawności fizycznej po pandemii wśród dzieci;

- propagowanie gier i zabaw ruchowych, jako zdrowej formy spędzania czasu wolnego;

- rozwijanie zainteresowania sportem wśród dzieci raciborskich od najmłodszych lat oraz

- zachęcenie w przyszłości do uprawiania sportu, to zwycięzcy zostali wyłonieni.

W klasyfikacji końcowej bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 15, uczęszczający do klas ogólnorozwojowych sportowych: I miejsce- klasa 3B (79 pkt), II miejsce- klasa 3A (74 pkt).

- To potwierdza fakt, iż utworzenie swego czasu klas ogólnorozwojowych sportowych było strzałem w dziesiątkę - przekazuje Nowinom Ludmiła Nowacka.

Na miejscu III uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 13 (58 pkt).

Wszystkim uczestnikom happeningu „Gotowi na Sport?” wręczono pamiątkowe dyplomy, napój oraz słodki upominek, natomiast uczniowie z podium dodatkowo otrzymali piękne medale.

- Trzecioklasistom ta forma wzajemnej sportowej rywalizacji zdecydowanie przypadła do gustu czego dowodem były ich uśmiechnięte buzie, dlatego z pewnością to nie ostatnia tego typu impreza - zapowiada L. Nowacka.

- Za tak duży odzew w środowisku oraz liczne stawiennictwo, serdecznie dziękujemy. To dowód na to, że jesteśmy świadomi, jak ważny jest sport, zwłaszcza po okresie pandemii i wracamy powoli do tradycji sportowych i wzajemnej integracji - dodaje kierownik ds. szkolenia sportowego

SP 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu zaprasza chętnych uczniów, którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze sportem i tych, którzy pragną rozwinąć swe sportowe skrzydła.

Oferta placówki to klasy o profilach: pływackim, lekkoatletycznym, piłkarskim, czy ponowne utworzenie klasy pierwszej ogólnorozwojowej.

Rodziców, którzy są zainteresowani szkoleniem swoich pociech w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi, placówka zaprasza na zebranie 15 marca 2022 na godz. 17.00. Spotkanie poprowadzą trenerzy pływania i lekkoatletyki.

Przygotowaniem imprezy z ramienia SP 15 zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego:

Irena Noga, Joanna Sroka, Ewa Rudzka-Bałys, Grażyna Kłoda, Ewa Sienkiewicz, Elżbieta Galicka, Adam Kurpis, Janusz Lukoszek, Lidia Zawadzka.

Ludzie

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].