Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Ludmiła Nowacka urodziła się 7 lutego 1960 roku w Raciborzu. Jest absolwentką nieistniejącej już Szkoły Podstawowej nr 11 (dziś Gimnazjum nr 5), klasy sportowej o profilu pływackim. Ma uprawnienia ratownika WOPR, stawała na podium Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Przed pracą w urzędzie miasta związana była ze szkolnictwem. W 1984 roku rozpoczęła pracę pedagogiczną w SP 2 w Opolu. Później pracowała jako nauczyciel w raciborskiej SP 1. W latach 1995 -1999 pełniła funkcję dyrektora tej szkoły. Po reformie edukacji, w latach 1999 - 2006 była dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Raciborzu. Od 2003 roku wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, jest doktorem nauk humanistycznych. Pracuje w Instytucie Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, w Zakładzie Kulturowych Podstaw Edukacji. Jest kierownikiem Zakładu. Ma na swoim koncie odznaczenia za pracę pedagogiczną: Srebrny Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP, medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratora Oświaty. Dr Nowacka kieruje raciborskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Jego prezesem jest od 2005 r. Wybrano ją na kadencję do 2017 roku.

Gotowi na sport? W Arenie Rafako rywalizowało 140 uczniów klas trzecich   

Pod hasłem - pytaniem o gotowość do uprawiania sportu - 11 marca w Hali Sportowej Arena Rafako odbył się happening sportowy dla uczniów klas III raciborskich szkół podstawowych.

Skąd się biorą mistrzowie? Radni Raciborza poznali odpowiedź wizytując ZSOMS   

Dr Ludmiła Nowacka jako dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego oprowadziła członków komisji oświaty po obiektach szkolnych. Wizytę zaplanowano przed miesiącem. Członkini komisji i szefowa szkoły chciała uświadomić radę, jakim potencjałem dysponuje popularna "ósemka". - To nie tylko placówka oświatowa,...

Czy kontrola Unii Racibórz Sp. z o.o. narusza prawo? Tak twierdzi wojewoda  

Wojewoda Śląski kwestionuje możliwość kontroli Unii Racibórz sp. z o.o. przez komisję rewizyjną Rady Miasta Racibórz.

Prezydent Polowy tłumaczył się z problemów Unii Racibórz przed komisją Szukalskiej 

Kontrolne gremium złożone z radnych miejskich przepytało włodarza z wiedzy na temat kłopotów finansowych spółki miejskiej. Radny Borowik mówił o zapożyczaniu się klubu, w którym nie ma na „ZUS-y”.

Wielkie cięcie stypendiów dla Mistrzów Świata i Europy 

W raciborskim magistracie znacząco obniżono stawki stypendiów sportowych. Rada Miasta uchwaliła zmiany niekorzystne dla mistrzów sportu 3 czerwca. Mimo apeli rodziców i radnych w głosowaniu na sesji wprowadzono je, przewagą jednego głosu.

Justyna Święty-Ersetic marzy o mityngu w Raciborzu 

Czy w Raciborzu może odbyć się mityng z mistrzynią Europy (na zdj.)? Taka propozycja padła ze strony słynnej lekkoatletki. Skierowała ją do władz Raciborza (reprezentował je wiceprezydent Michał Fita). Spytaliśmy samorządowców czy warto podjąć to wyzwanie.

Dyrektor Nowacka: Justyna to nasza wizytówka 

– Nie próbujemy się ogrzać sukcesem Mistrzyni Europy, bo jesteśmy przy jej boku już od dawna – mówi nam Ludmiła Nowacka dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Czy ma już pomysł, aby „Justyn” było więcej w placówce przy Kozielskiej? Rozmawiał z nią Mariusz Weidner.

Mistrzyni Europy na rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]  

Justyna Święty-Ersetic zaszczyciła swoją obecnością uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Zapaśnicy Dębu Brzeźnica chcą przejść do MKZ Unia Racibórz 

- To grubsza sprawa - ocenia radny Witold Ostrowicz, w przeszłości ciężarowiec w Unii. Bo unici to klasycy, a brzeźniczanie uprawiają styl wolny.

Raciborski zamek urzekł serbskie piłkarki 

Piłkarki ze Spartak Subotica 3 sierpnia zwiedziły raciborski zamek, spotkały się ze starostą powiatu raciborskiego Adamem Hajdukiem, a wieczorem rozegrały drugi towarzyski mecz z zawodniczkami RTP Unia Racibórz.

Prezydent Lenk gościł zapaśników  

Prezydent Mirosław Lenk oraz jego zastępcy, Ludmiła Nowacka i Wojciech Krzyżek, zaprosili dziś do Urzędu Miasta przedstawicieli zapasów, w tym polskiej kadry, która przebywa na zgrupowaniu w Raciborzu.

Memoriał Hanczarka: Ersa pechowo przegrał finał  

Tylko Dawid Ersetic walczył o złoto w Pucharze Polski. Kamil Błoński zawiódł, mile zaskoczyli Arkadiusz Gucik i Dawid Tejchman.

Galińscy świętowali 10 lat siatkówki w G 3  

1 września w Szkole Podstawowej nr 18 i Gimnazjum nr 3 zainaugurowano rok szkolny 2011/2012. W uroczystości brali udział wiceprezydent miasta Raciborza Ludmiła Nowacka i Marek Kurpis naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu, oraz Adrian Czarnota, naczelny tygodnika Nowiny Raciborskie.

Lekkoatleci w Urzędzie Miasta 

Justyna Święty i Rafał Smoleń - lekkoatleci Victorii Racibórz, byli w środę gośćmi raciborskiego magistratu.

Pani prezydent wywija kijkiem  

Ponad pięćdziesiąt osób trenowało dziś na stadionie OSiR spacer z kijkami czyli Nordic Walking. Wśród pań była Ludmiła Nowacka.

Słoweńskie piłkarki odwiedziły Urząd Miasta [wideo]  

Piłkarska reprezentacja Słowenii kobiet w środę w godzinach przedpołudniowych odwiedziła raciborski Urząd Miasta.

Piłkarki ze Słowenii spotkały się z Ludmiłą Nowacką  

Wiceprezydent Raciborza zachęciła je do zwiedzania miasta i podarowała upominki promocyjne. - Niech zwycięży piłka nożna - odniosła się do dzisiejszego sparingu kadry Słowenii z RTP.