Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwa złota i jeden brąz zapaśników Unii Racibórz w Mistrzostwach Polski Juniorów w Arenie Rafako. Drużyna unitów najlepsza w kraju

Dawid Mkrtchyan i Mateusz Iwanowski wygrali swoje kategorie, a Jakub Otulak zajął trzecie miejsce w rywalizacji klasyków wieku do 20 lat. Krajowe mistrzostwa odbyły się w Raciborzu 9 kwietnia. W walce o medale wziął tam udział także Piotr Stolarczyk. Wysoko plasowali się również także: Piotr Skalik (5), Michał Rostek (5) i Andrea Ratajczak (5). Prezydent miasta nagrodził na turnieju najlepszych zapaśników z Raciborza.

Dwa złota i jeden brąz zapaśników Unii Racibórz w Mistrzostwach Polski Juniorów w Arenie Rafako. Drużyna unitów najlepsza w kraju
Prezydent Raciborza z najlepszymi zapaśnikami raciborskiego MKZ Unia

W zestawieniu końcowym z udziałem 43 klubów z całej Polski MKZ Unia Racibórz zwyciężyła z 72 punktami, wyprzedzając AKS Piotrków Trybunalski (63) i RCSZ Olimpijczyk Radom (61). W pierwszej dziesiątce znalazł się UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle. Z wyniku juniorów Unii cieszył się ich trener Mateusz Wolny podkreślając, że raciborski klub ma przyszłościowych zapaśników. W Unii wierzą, że na kolejne Igrzyska Olimpijskie - w Paryżu - pojedzie reprezentant klubu z placu Jagiełły.

123 zawodników przyjechało do Raciborza, by walczyć na trzech matach rozłożonych w hali sportowej przy ul. Łąkowej. Najliczniej obsadzone były kategorie wagowe 67 kg i 72 kg.

Obecny na wydarzeniu prezes Polskiego Związku Zapaśniczego - Andrzej Supron mówił, że w Raciborzu panuje wyjątkowa atmosfera do uprawiania tej dyscypliny. I nie zmienia się to od czasów, gdy on przyjeżdżał tu walczyć przy wypełnionych po brzegi trybunach.

Andrzej Supron prezes PZZ.mp3

Z uroczystości otwarcia imprezy prowadziliśmy transmisję NA ŻYWO, jest do obejrzenia pod tym linkiem: https://fb.watch/ciNKFINNSY/. Tam m.in. są wszystkie przemowy VIP-ów na inaugurację mistrzostw.

Ryszard Wolny występował w podwójnej roli - wiceprezesa PZZ i prezesa oraz trenera MKZ Unii Racibórz.

Mateusz Wolny prowadzi juniorską ekipę w MKZ Unii Racibórz. Przypomniał sobie kiedy sam był juniorem, a był to, jak sam mówił, buntowniczy okres w jego życiu.

Dawid Ersetic utytułowany zapaśnik Unii, były kadrowicz teraz śledził zawody już w roli trenera, bo zakończył karierę zawodniczą.

Wydarzenie w Raciborzu zgromadziło wiele sław środowiska zapaśniczego. Przyjechał m.in. Stanisław Krzesiński trener reprezentacji Polski w zapasach m.in. z lat odkrywania talentu Ryszarda Wolnego na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Dyrektor ZSOMS Racibórz Marcin Kunicki, mimo że jest pasjonatem pływania, to był jednym z kibiców, którzy witali w 1996 roku złotego medalistę IO w Atalancie Ryszarda Wolnego.

Trener Piotr Żurawik jeszcze niedawno rywalizował jako Ninja Warrior w show telewizji Polsat. W MKZ zadbał o przygotowanie zapaśników do turnieju mistrzowskiego.

Prezydent Raciborza nagrodził najlepszych zawodników MKZ Unia Racibórz.

Ludzie

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zet (188.117. * .66) 11.04.2022 17:50

Brawo chłopaki. Wielkie gratulacje. Powodzenia w dalszych walkach.