Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szachiści z regionu na podium Tauron Ekstraligi oraz I Ligi

Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju i Rydułtów triumfowali ostatnio w zmaganiach szachowej Tauron Ekstraligi. Szachiści z Wodzisławia i Rydułtów z kolei odnieśli sukcesy w I Lidze. 

Szachiści z regionu na podium Tauron Ekstraligi oraz I Ligi
Zdobywcy drużynowego 1. miejsca w Ekstralidze - Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów - zespół Hetman GKS Katowice.

TAURON Ekstraliga

Rywalizacja do ostatnich partii decydowała o miejscach na podium w TAURON Ekstralidze Juniorów. Pierwsze oraz trzecie miejsce zostało rozstrzygnięte w punktacji pomocniczej – zdobyte małe punkty.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna HETMAN GKS Katowice, drugie miejsce UKS Pionier Jastrzębie Zdrój. Obydwie drużyny wywalczyły 16 punktów meczowych. Zawodnicy z Katowic osiągnęli 38,5 punktu, natomiast szachiści z Jastrzębia 37,5 punktu.

Trzecie miejsce osiągnęła drużyna UKS Ognisko Rydułtowy I, natomiast na czwartym miejscu uplasowała się druga drużyna UKS Pionier Jastrzębie Zdrój. Obydwie drużyny zdobyły po 12 punktów meczowych. Małe punkty szachiści z Rydułtów zdobyli 31, natomiast z Jastrzębia 30 punktów.

Do przyszłorocznej I Ligi Juniorów spadły SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry oraz UKS 21 Podlesie.

Wyniki indywidualne

Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim trzy wyniki indywidualne, po 8 punktów z 9 partii:

Alan Bogusz – HETMAN GKS Katowice – druga szachownica

Kamil Warchoł – UKS Pionier Jastrzębie Zdrój – trzecia szachownica

Julia Salamon – UKS Pionier Jastrzębie Zdrój – szósta szachownica

TAURON I Liga

Najlepszą drużyną w TAURON I Lidze Juniorów zostali szachiści z UKS Pałac Młodzieży Katowice, którzy zgromadzili 16 punktów meczowych. Srebrny medal przypadł szachistom z drugiej drużyny HETMAN GKS Katowice z wynikiem 14 punktów. Te dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do przyszłorocznej Ekstraligi Juniorów. Warto dodać, że w przyszłym sezonie szachiści z Katowic będą reprezentowani przez dwie drużyny. Brązowy medal przypadł młodym szachistom z TMS Roszada Gliwice, którzy zdobyli 12 dużych punktów.

Wyniki indywidualne

Warto wyróżnić głównie czterech szachistów. Komplet punktów zdobyły dwie osoby:

Władysław Pyciński – UKS Pałac Młodzieży Katowice – trzecia szachownica

Maja Moczała – UKS BASZTA Wodzisław Śląski I – szósta szachownica

8 wygranych i jeden remis zdobyli:

Rafał Kubik – UKS Ognisko Rydułtowy II – pierwsza szachownica

Kacper Staniczek – UKS BASZTA Wodzisław Śląski II – trzecia szachownica

Podczas zakończenia TAURON Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów wiceprezes ds. promocji Paweł Białoń oraz wiceprezes ds. organizacyjnych Michał Paździora rozdali nagrody najlepszym juniorom.

Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Zarząd Śląskiego Związku Szachowego dziękuje wszystkim sponsorom, partnerom Drużynowych Mistrzostw Śląska, a są nimi: Stadion Śląski, TAURON Polska Energia, Fundusz Górnośląski S.A., Ekoenergia Silesia S.A., Mokate, Dwa Kwadranse, Radio 90 oraz zawodnikom za sportową rywalizację we wszystkich rundach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].