Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław: Adepci Czarnego Smoka na zawodowych ringach

Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki „Czarny Smok” od wielu lat zachęca młodych wodzisławian (i nie tylko) do aktywnego trybu życia, promując sztuki walki i co jakiś czas szlifując nieodkryte talenty. Tak było z Rafałem Szczerbińskim, Fryderykiem Dąbalem i Szymonem Milionem.

Wodzisław: Adepci Czarnego Smoka na zawodowych ringach
Zawodnicy Stowarzyszenia Czarny Smok zaliczają występy na zawodowych ringach.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Rafała Szczerbińskiego w sporty walki wprowadził trener „Czarnego Smoka” Bogdan Milion. - To było bardzo dawno temu. Po naszych treningach Rafał na pewien czas wyjechał do Holandii, gdzie m.in. walczył na gołe pięści. Ma w tej dziedzinie duże doświadczenie, dlatego też naturalną koleją rzeczy były jego występy na galach SilesianMMA, SCF czy ostatnio Wotore, gdzie pokonał właśnie na gołe pięści „El Greco” Navrozidisa Christosa – mówi Bogdan Milion. Kolejną okazją do zobaczenia na ringu Rafała Szczerbińskiego będzie gala SilesianMMA 6, która odbędzie się 11 czerwca w hali MOSiR w Rybniku-Boguszowicach.

Dąbal z doświadczeniem

Kolejnym zawodnikiem, który również wyszedł spod skrzydeł klubu „Czarny Smok”, a który także wystąpi podczas gali walk SilesianMMA w Rybniku jest Fryderyk Dąbal. - Od maja 2019 roku moim głównym trenerem jest Jacek Pasternak pod którego okiem trenuję w klubie Czarny Smok Wodzisław Śląski. Jestem zawodnikiem walczącym w dwóch płaszczyznach w stójce i w parterze dopasowując styl pod przeciwnika – informuje w zapowiedzi gali SilesianMMA Fryderyk Dąbal, który pierwszą zawodową walkę stoczył w 2013 roku w Bieżuniu z Hubertem Szmajdą, a ostatnią w 2019 roku na gali DFN 5 w Tłuszczu przeciwko Rafałowi Sępkowskiemu. Warto dodać, że trener Fryderyka Dąbala Jacek Pasternak jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Ju Jitsu. - To trener z charyzmą i dużym doświadczeniem. Przygotowywał do walk wielu zawodników – podkreśla Bogdan Milion. Fryderyk Dąbal w kat. do 77 kg podczas gali SilesianMMA będzie walczyć z Arkadiuszem Gąsiorkiewiczem.

Szymon pnie się w górę

Szymon Milion, który najpierw podpatrywał tatę na treningach, a obecnie sam toczy zawodowe walki, to zawodnik, z którego również „Czarny Smok” może być dumny. Szymon zaczynał od kickboxingu, gdzie zdobył Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski i walczył w Kadrze Polski. Później rozwinął swoje umiejętności o muay thai i dostał się do Kadry Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Bangkoku, choć ostatecznie przez kilkumiesięczne opóźnienie zawodów nie wystartował w nich. Następnie był zmuszony do roku przerwy w walce, przez kontuzję. Ale po powrocie stoczył walkę w Krakowie, a następnie walkę o Mistrzostwo Polski Juniorów Muay Thai, zdobywając tytuł Wicemistrza. - Od tego czasu zaczął pracę nad swoim Ju Jitsu, zapasami i MMA. W Ju Jitsu zdobył medale Mistrzostw Polski. Obecnie Szymon trenuje w Warszawskim Centrum Atletyki i zadebiutował w ubiegłym roku na gali SilesianMMA 3 – wspomina dumny ojciec zawodnika, Bogdan Milion.

Debiut w kickboxingu

Niedawno na naszych łamach pisaliśmy także o Gracjanie Mojsie, który jako kickbokser zaliczył niedawno swój debiutancki występ na gali WFMC FIGHT PRO NAGHT. Gracjan to zawodnik, który ma przed sobą zawodową przyszłość na ringu.

Stowarzyszenie „Czarny Smok” prowadzi całoroczne treningi, podzielone na dwie grupy: liczniejszą – kickboxing, którą prowadzi Robert Sędrowski (o sukcesach kickbokserów pisaliśmy niedawno na naszych łamach); oraz mniej liczną grupę MMA, prowadzoną przez Jacka Pasternaka. Obecnie treningi klubu nie odbywają się w sali klubowej w bursie SP28, a w dwóch miejscach, z podziałem na grupy. Klub bowiem musiał udostępnić swoje pomieszczenia na miejsca dla uchodźców. Kickbokserzy korzystają obecnie z gościny klubu Boxing Odra (również w SP28), natomiast grupa MMA „Czarnego Smoka” trenuje gościnnie w sali budynku „Wicher Wilchwy”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].