Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Historyczne zwycięstwo dziewczynek z Rudnika. To największy sukces sportowy tej placówki [ZDJĘCIA]

Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczynki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku, które wygrały Śląski Finał Wojewódzki XXII edycji turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii wiekowej U-8.

Historyczne zwycięstwo dziewczynek z Rudnika. To największy sukces sportowy tej placówki [ZDJĘCIA]
Zwycięski skład tworzą: Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk i Amelia Bury

Piłkarki z Rudnika okazały się prawdziwą rewelacją turnieju, który odbył się w MOSiR w Sosnowcu. W grupie eliminacyjnej zanotowały dwa zwycięstwa z SP Rydułtowy 3-1 oraz UKKS Katowice 5-0. W meczu półfinałowym pokonały SMS Tychy 2-0. W meczu finałowym ponownie spotkały UKKS Katowice, gdzie w regulaminowym czasie odnotowano remis 1-1. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowały waleczne zawodniczki z Rudnika wygrywając 1-0.

- Sukces jest tym większy, iż drużyna z Rudnika cały turniej grała w pięcioosobowym składzie nie mając wsparcia z ławki rezerwowych - podkreśla Weronika Żymełka, dyrektor placówki.

Zdobycie tytułu Mistrzyń Śląska to dla małej szkoły z Rudnika największy sportowy sukces.

Skład zwycięskiego zespołu - Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Amelia Bury. Były także wyróżnienie indywidualne, które otrzymała królowa strzelczyń Paulina Bujak. Trenerem drużyny z Rudnika jest Bożena Walaszek.

- Warto wspomnieć, że 20 lat temu Szkoła Podstawowa w Rudniku zdobyła II miejsce w tym samym turnieju. Dzisiejszy jednak sukces jest nietuzinkowy - dodaje dyrektor Żymełka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Nożnej. Sponsorem imprezy był Tymbark, zaś sponsorem brązowym Electrolux i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Komitet honorowy nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia.

źródło: ZSP w Rudniku, oprac. (d)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].