Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święty-Ersetic poleciała do USA. 15 lipca zaczynają się Mistrzostwa Świata w Eugene

- Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Myślę, że już w USA złapię świeżość oraz głód startu, tak że na mistrzostwach powinno być okej - mówiła niedawno portalowi weszło. Przed odlotem kadry narodowej za ocean trenowała na obozie w Karpaczu.

Święty-Ersetic poleciała do USA. 15 lipca zaczynają się Mistrzostwa Świata w Eugene
Justyna Święty-Ersetic lubi zażartować ze swego wizerunku gwiazdy sportu. Na swoim instagramie zamieściła zdjęcie w... kuble na śmieci

Jakie rezultaty w ostatnich zawodach uzyskiwała multimedalistka z Tokio? 18 czerwca raciborzanka startowała na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu, gdzie przybiegła szósta z czasem 51,05. Wygrała Shaune Miller-Uibo (Bahamy) - 50,10 s. Na podium były tam dwa "Aniołki Matusińskiego" - Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska.

31 maja rywalizowała na mityngu Golden Spike w Ostrawie, uzyskując czas 51,09 s (piąta lokata).

– Dziś 51 sekund trzeba biegać regularnie. Obecny poziom czterystu metrów jest piekielnie mocny. Ale to dobrze, bo w ten sposób napędzamy się wzajemnie z dziewczynami. Gonię je i, jak widać, ze startu na start jest coraz lepiej - powiedziała raciborska lekkoatletka, gdy startowała w czerwcu na Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim.

Tego lata - 6 sierpnia - kibice z regionu będą oczekiwać Justynę Święty-Ersetic w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej - pierwszym mityngu Diamentowej Ligi w Polsce. - Mam nadzieję, że tam wystąpię – taki jest plan. Dla mnie to zawsze było ogromne marzenie, żeby Diamentowa Liga zawitała do naszego kraju. Motywacja jest tym większa, że odbywa się ona tak naprawdę tuż obok mojego domu - powiedziała portalowi weszło.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].