Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Motocykle cross coraz popularniejsze - co warto wiedzieć przed zakupem?

Kochasz motocykle, ale chcesz zmienić podejście i spróbować nowej dziedziny tej rozrywki? W takim razie sprawdź, jakie są dostępne motocykle cross na rynku oraz w jaki sposób wybrać model idealny dla siebie. Oto krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy motocykl crossowy, który spełni w 100% Twoje oczekiwania. Dowiedz się także, jakie buty na crossa będą odpowiednie dla Ciebie!

Motocykle cross coraz popularniejsze - co warto wiedzieć przed zakupem?

Motocykle typu cross – jakie elementy są ważne przy zakupie?

Zanim wybierzesz się po swój wymarzony motocykl crossowy, koniecznie weź pod uwagę kilka ważnych aspektów związanych z jego wyborem. Podczas zakupu używanego sprzętu zawsze sprawdź takie kwestie, jak:

  • stan opon,
  • stan napędu (łańcuch, zębatki),
  • poziom oleju w silniku,
  • liczba motogodzin, które przepracował sprzęt,
  • ogólny stan techniczny.

Na podstawie oceny powyższych elementów będziesz w stanie kupić możliwie najlepszy sprzęt crossowy. Pamiętaj, że zbyt duża liczba wypracowanych motogodzin wiąże się z koniecznością wykonania remontu silnika, co w przypadku modeli crossowych jest sporym wydatkiem. Kiedy opony i napęd również będą nadawać się do wymiany – licz się z kolejnymi wydatkami na poziomie nawet do 2-3 tysięcy złotych. Po zakupie pojazdu, zadbaj też o to, aby wyposażyć się w dobre buty offroad i inne elementy ubioru.

Jak ubrać się na motocykl crossowy? Kilka istotnych porad

Zastanawiasz się, jakie buty na crossa będą odpowiednie? W tym przypadku jest kilka kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę. Zanim wybierzesz się zakupionym sprzętem na przejażdżkę w teren, koniecznie zadbaj o dobrej klasy buty cross. To podstawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo! W terenie będziesz mocno narażony na urazy nóg, dlatego ich odpowiednia ochrona jest kluczowa. Kupisz je w dobrych sklepach motocyklowych wraz ze zbroją na motor, a także ochraniaczami. Wybierając się na przejażdżkę motocyklem crossowym zaopatrz się także w dobrej klasy rękawice z ochraniaczami oraz kask renomowanego producenta z atestami. To jedyny skuteczny sposób, aby zabezpieczyć swoje ciało przed ewentualnymi urazami.

Jakie akcesoria są przydatne podczas jazdy motocyklem?

Wybierając takie przydatne akcesoria motocyklowe możesz nie tylko zwiększyć swój komfort jazdy, ale także uchronić się na wypadek wystąpienia niebezpieczeństw lub jakiekolwiek incydentu na drodze. Zastosowanie modułu lokalizującego motocykl pozwoli na szybkie jego znalezienie w razie gdybyś uległ wypadkowi w terenie i stracił przytomność. To jednak nie wszystko. Podstawą dla bezpieczeństwa na motorze w terenie są dobrej klasy buty crossowe od sprawdzonego producenta. Dzięki nim uchronisz swoje kończyny np. przed poważnym złamaniem w razie przewrócenia się motocykla.

Podsumowując – kiedy kupujesz motocykl crossowy, koniecznie zadbaj nie tylko o komfort jazdy, ale i o swoje bezpieczeństwo. Dobrej klasy zbroja, buty enduro oraz kask to podstawa, o jakiej nigdy nie możesz zapomnieć. Podczas kompletowania stroju zaopatrz się też w przydatne akcesoria motocyklowe na crossa i nie tylko. Dzięki temu jazda na dwóch kołach będzie czystą przyjemnością!

Materiał zewnętrzny