Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobiegli w Półmaratonie po wałach. W sztafecie wójtowie i senator, a dla zwycięzcy taczka węgla [ZDJĘCIA]

Półmaraton po wałach to kolejna impreza biegowa, do której do gminy Lubomia zaprosił w tym roku Dystans Lubomia. Tym razem biegacze spotkali się na boisku w Bukowie, gdzie zlokalizowano start i metę półmaratonu. 

Pobiegli w Półmaratonie po wałach. W sztafecie wójtowie i senator, a dla zwycięzcy taczka węgla [ZDJĘCIA]
Półmaraton po wałach 2022 z wieloma niespodziankami.

Pobiegli w Półmaratonie po wałach. W sztafecie wójtowie i senator, a dla zwycięzcy taczka węgla [ZDJĘCIA]

Półmaraton, w którym wystartowali biegacze oraz pasjonaci nordic walking przyciągnął na start sporo zawodników. Pistolet startowy wzięła w dłoń senator Ewa Gawęda, rozpoczynając zawody.

Bieg na dystansie półmaratonu wygrał Wojciech Klimek z Lubomi, reprezentujący klub gospodarzy wydarzenia czyli Dystans Lubomia. Trasę pokonał w czasie 01:19:55. Drugie miejsce zajął reprezentant Formy Wodzisław Sebastian Bartosik z Wodzisławia, który na mecie pojawił się z czasem 01:24:32. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Szymura. Zawodnik z Leszczyn uzyskał czas 01:26:12. 

Wśród pań równych sobie nie miała raciborzanka Dominika Pacak z klubu Biegam Bo Lubię Racibórz. Na mecie zameldowała się po 01:38:51. Warto podkreślić, że pani Dominika wygrała również przed rokiem, bijąc wtedy swoją życiówkę na dystansie półmaratonu. Drugie miejsce zajęła Oleksandra Jadak z Raciborza (01:50:26) a trzecia była Bernadeta Gach reprezentująca KS Gryf Kietrz. Jej czas to 1:54:03

Zacięte zmagania w marszu nordic walking wygrał Adrian Fibic z Lubomi, reprezentujący klub gospodarzy czyli Dystans Lubomia. Wygrał z czasem 01:11:33. Wśród pań najlepsza okazała się Elżbieta Przybył z Radzionkowa, reprezentantka klubu Cidry Lotajom. Pani Elżbieta była też druga w klasyfikacji generalnej nordic walking, a do zwycięzcy z Lubomi straciła zaledwie... 1 sekundę, przegrywając dosłownie o pół kroku. 

Podczas wydarzenia oprócz samego półmaratonu na płycie boiska w Bukowie odbyła się miedzyszkolna sztafeta pomiędzy szkołą w Lubomi i Syrynią. Rywalizację szkół rozpoczęła sztafeta w składzie: Wójt Czesław Burek, senator Ewa Gawęda, wicewójt Bogdan Burek oraz sołtys Bukowa Stanisław Zuch

Podobnie jak przed rokiem prezes klubu Dystans Lubomia Justynie Stefanow i sołtysowi Bukowa Stanisławowi Zuchowi udało się zaangażować do pomocy w wydarzeniu społeczność Bukowa i gminy Lubomia. - Myślę, że Półmaraton po wałach stanie się kolejnym,  po Biegu przesiedleńczym, rozpoznawalnym i kojarzonym z gminą wydarzeniem o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Mieszkańcy gminy chcą aktywnie spędzać czas, zresztą nie tylko oni, bo startują tu również zawodnicy z ościennych gmin, nawet województw. To pokazuje jak ważne jest by takie zawody organizować. Dziękuję pani Justynie Stefanow, sołtysowi Stanisławowi Zuchowi za organizację tych zmagań, a wójtowi Gminy Lubomia Czesławowi Burkowi za wsparcie, jakiego gmina udziela organizatorom – mówi senator Ewa Gawęda. 

Oprócz upominków dla najlepszych zawodników, przygotowano także do losowania wyjątkową nagrodę - taczkę z trzema workami węgla orzech, ufundowaną przez firmę Gwarex. Organizatorzy podjęli decyzję, że nie będzie tradycyjnego losowania, a nagrodę otrzyma osoba, która najdłużej będzie stała na rękach. Ta konkurencja jednak nie wyłoniła zwycięzcy, dlatego zaplanowano dogrywkę i taczkę węgla otrzymała osoba, która wykonała najlepszą gwiazdę. 

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Ewa Gawęda

Była senator.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].