Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Wójt Gminy Lubomia

Pobiegli w Półmaratonie po wałach. W sztafecie wójtowie i senator, a dla zwycięzcy taczka węgla [ZDJĘCIA]  

Półmaraton po wałach to kolejna impreza biegowa, do której do gminy Lubomia zaprosił w tym roku Dystans Lubomia. Tym razem biegacze spotkali się na boisku w Bukowie, gdzie zlokalizowano start i metę półmaratonu. 

To była trasa na życiówki. Półmaraton po wałach za nami  

Aż 112 biegaczy z niemal całego południa kraju, a nawet z Czech oraz niemieckiego Dortmundu przyjechało do Bukowa w gminie Lubomia w niedzielę 24 października, by zmierzyć się z trasą Pólmaratonu Po Wałach, która wiodła - jak zresztą wskazuje nazwa - po wałach polderu Buków i Zbiornika Racibórz.

Coś niedobrego dzieje się w Silesii Lubomia. Na zebraniu okaże się, czy klub przetrwa 

Jutro, tj. 2 sierpnia o godz. 18.00 w świetlicy klubu Silesia Lubomia odbędzie się zebranie wyborcze. Sytuacja przed zebraniem jest krytyczna - klubowi z 96-letnią tradycją grozi rozwiązanie z powodu braku chętnych do pracy w zarządzie klubu. 

Ten pomysł na młodzieżową piłkę DZIAŁA! 

Od czerwca 2018 r. w Nieboczowach działa klub piłkarski, który może być wzorcem dla innych samorządów w temacie tego, jak może wyglądać samorządowe zaangażowanie we wspieranie młodzieżowego sportu. Szkolą się w nim adepci piłki nożnej z całej gminy Lubomia, a także okolicznych miejscowości. Łącznie około 120 zawodników. Niektórzy...

Doświadczenie górą nad ambicją. Unia nie zostawiła Czarnym złudzeń  

Jeszcze niedawno Unia Turza grała w III lidze, a Czarni Gorzyce w klasie A. W niedzielę 19 sierpnia obie drużyny spotkały się na boisku w Turzy, w ramach 3. kolejki klasy okręgowej, jako równorzędni rywale, którzy do tej pory zdobyli komplet punktów. Unia, która w dużej mierze utrzymała III-ligowy skład pozbawiła rywala z Gorzyc złudzeń,...

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład  

Futbolowa rewolucja w gminie Lubomia. Powstał Młodzieżowy Klub Sportowy o charakterze szkółki piłkarskiej. Młodzi zawodnicy będą trenować w Nieboczowach, na boisku z certyfikatem FIFA, a dodatkowo mając do dyspozycji grotę solną, saunę czy scieżki biegowe.

Katolicka nagroda dla Lubomi. Za co dokładnie?  

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP przyznało wójtowi Lubomi wyróżnienie za "wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację oparte na zasadach fair-play". Wyróżnienie wręczono na Jasnej Górze. Pojawiła się spora reprezentacja z gminy Lubomia.

Reprezentacja zagra w Nieboczowach?  

Nowy stadion w Nieboczowach znów pod lupą specjalistów. Najpierw przyjechał wysłannik FIFA, teraz przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Ci ostatni sprawdzali otoczenie boiska. Jak wypadły Nieboczowy?

Lubomia: więcej zawodników z gminy to więcej pieniędzy 

Lubomia dzieli pieniądze na sport. Premiuje kluby, które wystawiają podczas meczów zawodników z terenu gminy.

Ponad ćwierćmiliona dla klubów 

Cztery kluby piłkarskie działające na terenie gminy Lubomia otrzymają z gminnej kasy 274 tys. zł do podziału. Gmina przekazuje środki nie tylko na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ale także na przeciwdziałanie patologiom wśród młodzieży.

Kluby otrzymają więcej kasy niż przed rokiem 

Do konkursu na krzewienie kultury fizycznej i sportu w gminie Lubomia przystąpiły cztery kluby sportowe. W tym roku otrzymają do podziału 190 tys. zł, czyli 30 tys. zł więcej niż przed rokiem.