Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

IV Liga: Unia Turza pokonuje przyjezdnych z Bielska - Białej [ZDJĘCIA]

W dniu 29 października Unia Turza podejmowała na własnym boisku przyjezdnych z Bielska-Białej. Bramki na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Pawlusiński. Za tydzień Unia zmierzy się z Polonią Łaziska Górne. 

IV Liga: Unia Turza pokonuje przyjezdnych z Bielska - Białej [ZDJĘCIA]
Mecz o mistrzostwo IV ligi: Unia Turza - TS Podbeskidzie II Fot: Z.Harazim

Unia Turza Śląska - TS Podbeskidzie II 2:0 (1:0)

1-0 Pawlusiński  '10

2-0 Pawlusiński  '59

Dawid Pawlusiński strzelec dwóch bramek
Dawid Pawlusiński strzelec dwóch bramek

Po meczu: 

Małego wywiadu udzielił strzelec dwóch bramek Dawid Pawlusiński (Unia Turza):

- Wychodząc na ten mecz mieliśmy założony plan: iść konsekwentnie po swoje, zdobywać te bramki. Fajnie, że udało się wygrać, ale patrzymy tylko i wyłącznie na siebie, nie patrzymy gdzieś tam do tyłu. Fajnie, że wygraliśmy 2:0 i najważniejsze, że na zero z tyłu - powiedział po meczu Dawid Pawlusiński.

Czy zatem jedynym znaczącym rywalem dla zespołu jest Polonia Łaziska Górne?

- Gdzieś tam z tyłu głowy, każdy z nas patrzy na tabelę. Myślę że wychodząc na kolejny mecz i idąc konsekwentnie po swoje, zdołamy zająć pierwsze miejsce na tym półmetku - dodaje Dawid Pawlusiński.


Składy drużyn:

Unia Turza: Wacławiec - Staniczek, Mazur, Kucharski, Jary, Witkowski, Barteczko, Woś, Wala, Dudziński, Pawlusiński

Rezerwa: Musioł - Tront, Danieluk, Łyczko, Podbioł, Wanglorz, Rycka


TS Podbeskidzie II: Wieczorek - Liszka, Willmann, Dziemidowicz, Nowak, Abate, Borek, Czader, Stempniewicz, Batelt, Turoń

Rezerwa: Brańczyk - Piecuch, Turek, Bieroński, Tolasz, Pituch

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żż (193.93. * .228) 01.11.2022 16:40

Brawo udało się poprawić skład czyli grali w 11

~Żż (193.93. * .228) 31.10.2022 20:02

To Turza grała w 10