Dwa oblicza raciborskiej Unii oraz cenne zwycięstwo z Bełkiem [ZDJĘCIA, WIDEO, LIVE]

W sobotnim spotkaniu 14. kolejki IV ligi Unia Racibórz zmierzyła się na stadionie OSiR w Raciborzu z KS Decor Bełk. Drużyna gospodarzy pokazała swoje dwa oblicza w tym meczu. To emocjonujące spotkanie raciborzanom bardzo cenne trzy punkty.

Kamil Szlufarski - zdobywca pierwszych dwóch bramek dla Unii

W pierwszej części spotkania zawodnicy z Bełku zdecydowanie rozdawali karty na boisku. Gra głównie toczyła się pod bramką gospodarzy, którzy stracili dwie bramki do przerwy. Ta przerwa była bardzo istotna, ponieważ biało-niebiescy wrócili do gry w całkowicie innym wydaniu.

Unici od początku ruszyli do ataku na bramkę przeciwnika. Kibice długo nie czekali na pierwszy celny strzał Kamila Szlufarskiego. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik wyrównał wynik meczu. To podbudowało całą drużynę. Obrona dobrze radziła sobie z kontrami przyjezdnych, którzy nie prowadzili już takiej gry jak na początku. W 79 minucie do wyniku dołożył się Gabriel Szotek. To rozwścieczyło oraz rozbiło rywali. Próby wyrównania wyniku skończyły się wykorzystaniem kolejnej sytuacji przez Unię. W ostatniej minucie gola na 4:2 strzelił Dawid Migus.

Unia Racibórz sp. z o.o. - KS Decor Bełk 4:2 (0:2)

Bramki: Kamil Szlufarski 50., 66., Gabriel Szotek 79., Dawid Migus 90.+4 - Wojciech Rasek 24., Piotr Pacholski 31.

Żółte kartki: Maksymilian Musioł (Unia) - Patryk Fabian (Decor).

Ostatni kwadrans meczu transmitowaliśmy na żywo z Zamkowej. Nagraliśmy czwartą bramkę dla unitów.

Unia Racibórz: Daniel Szyra, Paweł Woniakowski, Dawid Plizga, Kamil Duda (45. Kamil Szlufarski), Paweł Stępiński, Paweł Witt, Adrian Kuczera, Fabian Kaczor (68. Gabriel Szotek), Miłosz Pietrowski, Dawid Migus, Marcin Oślizlok (83. Maksymilian Musioł). Trener: Dawid Plizga.

Decor Bełk: Grzegorz Kleemann, Dominik Jakubowski, Bartosz Wójcik, Tomasz Reguła, Piotr Pacholski, Robert Paryła (67. Patryk Timochina), Bartosz Semeniuk, Kamil Giera (78. Kosma Zawada), Patryk Fabian (45. Patryk Joachim), Wojciech Rasek, Dawid Jarka (67. Paweł Ziaja). Trener: Marcin Domagała.

~Kibic1946 (46.134. * .136) 05.11.2022 18:35