Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 20.49: 103 133,34 zł
O 19.29 było 64 402,26 zł; o 18.40: 44 384,60 zł; o 17.20: 25 847,51 zł

Dwa dni sportowych emocji w hali MOSiR Radlin. Za nami jedenasta edycja Silesia Samurai [ZDJĘCIA, LIVE]

Dwa dni zaciętej rywalizacji wśród zespołów z Polski, Czech i Słowacji, ponad 250 zawodników. Tegoroczna, jedenasta już edycja Silesia Samurai - International przeszła do historii.

Dwa dni sportowych emocji w hali MOSiR Radlin. Za nami jedenasta edycja Silesia Samurai [ZDJĘCIA, LIVE]
Lekko i łatwo nie było. Zawodnicy zacięcie walczyli o najwyższe laury

- Silesia Samurai International, jedenasta edycja, chyba największa ze wszystkich bo w dwa dni mamy ponad 250 zawodników - powiedział organizator, Robert Szindler. - W sobotę konkurencje techniczne, dziesięć klubów w tym dwa zagraniczne. Wydaje się, że to mała ilość, ale to tylko pozory. Mamy nowoczesne formuły, formy do muzyki, przyjechał do nas jeden z najlepszych zespołów z Siedlc, który ma międzynarodowe sukcesy na koncie. Ponadto najlepsze teamy trickerskie. Do tego konkurencje typowe dla karateków takie jak rozbicia desek i parkurowy tor przeszkód. Mieliśmy też wspaniały pokaz Kacpra Lipskiego, zawodnika programu Ninja Warrior - dodał.

Jedenasta edycja była wyjątkowa ze względu na to, że po raz pierwszy była organizowana pod szyldem Polskiego Związku Kickboxingu.

- Dlatego prestiż zawodów jest dużo większy, dużo wyższe są standardy, przeszkoliliśmy naszych sędziów, ale przyjechało też duże grono sędziów z centrali - mówi Szindler. 

W niedzielę startowało 25 ekip, w sobotę 10. Nowością był system komputerowy, dzięki któremu każdy z zawodników mógł na bieżąco sprawdzać, kiedy odbędzie się jego walka. 

O turnieju Silesia Samurai XXI - International

Silesia Samurai to swoisty maraton wschodnich sztuk i sportów walki. Mnogość konkurencji zarówno walk, jak i formuł technicznych, unikatowe medale, dekoracje, kategorie pierwszego kroku, nagrody pieniężne i ciepły poczęstunek dla zawodników oraz trenerów, to tylko nieliczne zalety, dzięki którym te międzynarodowe Mistrzostwa są wyjątkowe. Silesia Samurai to turniej, na którym czuje się mistyczny klimat dawnych Mistrzostw, gdzie nowoczesność styka się z tradycją, gdzie każdy uczestnik imprezy czuje się jak prawdziwy Wojownik.

Relacja z dnia pierwszego Sztuki walki opanowały MOSiR Radlin. Silesia Samurai XXI, dzień pierwszy [ZDJĘCIA, LIVE]

Zobacz, jak było dnia drugiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].