Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ofensywa transferowa Odry - Popczyk, Ośliźlok i Roguła w składzie

Odra Wodzisław poinformowała o zakontraktowaniu trzech nowych zawodników, którzy w rundzie wiosennej będą występować przy Bogumińskiej 8. Do zespołu dołączyła dwójka napastników – 21-letni Mateusz Popczyk z Zagłębia Sosnowiec oraz 33-letni Marcin Ośliźlok z Unii Racibórz a także pomocnik Ruchu Chorzów zaledwie 19-letni Maksymilian Roguła.

Ofensywa transferowa Odry - Popczyk, Ośliźlok i Roguła w składzie
Jednym z nowych zawodników Odry będzie Marcin Ośliźlok (na zdj. w czerwonej koszulce) fot. M. Kozina/arch. Nowiny.pl

Ofensywa transferowa Odry - Popczyk, Ośliźlok i Roguła w składzie

21-latek Popczyk przenosi się do Wodzisławia z Zagłębia Sosnowiec na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Nowy gracz Dumy Wodzisławia występuje na pozycji napastnika. Urodzony w Sosnowcu piłkarz przez całą swoją karierę związany był z tamtejszym Zagłębiem. Mateusz Popczyk może się pochwalić 9 występami w rozgrywkach Fortuny I Ligi. W sezonie 2021/22 napastnik zdobył aż 35 bramek dla drugiej drużyny Zagłębia, natomiast w aktualnych rozgrywkach IV ligi strzelił ich 8.

Marcin Ośliźlok przechodzi do Odry na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się umową do 30.06.2024 roku. W aktualnym sezonie IV Ligi zdobył dla Unii Racibórz 6 bramek będąc tym samym najlepszym strzelcem drużyny. Doświadczony, 33-letni snajper w przeszłości reprezentował barwy takich drużyn jak Płomień Połomia, Polonia Marklowice oraz MKP Centrum. Warto wspomnieć, że nowy zawodnik Odry w poprzednich rozgrywkach ligowych zdobył dla zespołu z Raciborza 35 bramek zostając bezapelacyjnie najlepszym strzelcem rozgrywek.

Trzecim wzmocnieniem Odry jest 19-letni pomocnik Maksymilian Roguła. Nowy zawodnik Odry urodził się 13 maja 2003 roku w Rudzie Śląskiej. Swoją karierę rozpoczynał w UKS Ruch Chorzów, następnie w 2016 roku trafił do Ruchu Chorzów. Maksymilian Roguła w aktualnym sezonie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie Ruchu, spędzając na boiskach Fortuna I Ligi 18 minut. Wystąpił także w jednym spotkaniu w rozgrywkach Pucharu Polski. Zawodnik przenosi się do Odry na zasadzie wypożyczenia.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kibicuni (95.40. * .46) 23.01.2023 05:34

Pan Prezes pozwala na transfery bo widać że chce Awansu Do OKR......
Jak tak można Racibórz taki duży A Żadnego tak można powiedzieć klubu dobrego w tym Raciborzu niema wszyscy uciekają na wiochy bo tam mają lepiej niż w mieście grac żenada

~KibicUniii (88.156. * .250) 21.01.2023 13:43

Koniec Unii. Jak odchodzi Marcin. Pseudo prezes do dymisji.