Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 18.40: 44 384,60 zł
O 17.20 było: 25 847,51 zł; skarbonka z PCS: 1643,21 zł i 3,60 euro; skarbonka z MDK: 334,83 zł

Raciborzanin Krystian Stein czarnym pasem BJJ [ZDJĘCIA]

Trener Klubu sportów walk z Rydułtów Krystian Stein oraz mieszkaniec Raciborza został dnia 15.01.2023 czarnym pasem w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Raciborzanin Krystian Stein czarnym pasem BJJ [ZDJĘCIA]
Fot. KS STEIN ACADEMY

W dniu 13.01.2023 Klub KS STEIN ACADEMY z Rydułtów wraz z trenerem i 15 zawodnikami wziął udział w Campie Uni Jiu-Jitsu w Borowicach. Obóz składał się z 3 dni ciężkich treningów oraz sparingów z czołowymi zawodnikami z całej Polski. Na obozie było łącznie 13 czarnych pasów w Brazylijskim Jiu-Jitsu w tym Tomasz Jabłonka 2 Dan, Jarosław Koch 3 Dan czy Sylwester Dziekanowski 3 Dan. Nie zabrakło również zawodników znanych z walk zawodowych MMA jak Adam Wiśnia Wiśniewski który również należy do grona czarnych pasów. Łącznie wzięło udział ponad 130 zawodników z każdego zakątka Polski. 

Przez 3 dni wstawali o 8 rano aby rozpocząć treningi, trenowali do późnych godzin wieczornych wymieniając się doświadczeniami i najskuteczniejszymi technikami. W ostatni dzień obozu po treningu była uroczystość nadania wyższych stopni najbardziej zasłużonym zawodnikom. 

Podczas ceremonii na środek został wywołany główny trener Rydułtowskiego klubu sportów walk Krystian Stein gdzie cała kapituła mistrzów za osiągnięcia i umiejętności jako zawodnika ( m.in. vice mistrz europy BJJ, mistrz Polski Ju-Jitsu ) oraz za jego osiągnięcia w roli trenera, gdzie jego zawodnicy zdobyli w tym roku wiele medali reprezentując wysoki poziom klubu, nadała mu Czarny Pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Tym samym jest to pierwszy czarny pas BJJ w Rydułtowach. 

Trener Krystian Stein jest wybitnym zawodnikiem, na macie spędził już 18 lat. Swoją przygodę z sportami walki rozpoczął w klubie Łamator w Raciborzu w 2005 roku. Już w 2007 roku startował w pierwszych zawodach BJJ zdobywając swoje pierwsze medale. Na zawodach w Tychach walcząc w półfinale zaznał kontuzji w postaci złamania ręki z przemieszczeniem (obu kości). Pomimo tak poważnej kontuzji i składania ręki śrubami szybko wrócił na matę i trenował dalej. Tak do 2022 roku gdzie zdobył Vice mistrza Europy oraz Mistrzostwa Polski. W 2020 roku otworzył swój klub sportów walk w Rydułtowach, początkowo nastawiając się mocno na treningi indywidualne których brakowało na rynku. Następnie klub się rozrastał i dzisiaj liczy już setki zawodników. Ma grupę dorosłych, kobiet, nastolatków, dzieci starszych i dzieci młodszych. Ma grupę BJJ oraz MMA. Dziś, czyli w 2023 roku Trener klubu został Czarnym pasem BJJ. Jest to ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę, iż w Polsce jest zaledwie 300 zarejestrowanych czarnych pasów.

Czarny pas to pas mistrzowski, a trener posiadający taki stopień jest nazywany Profesorem. Świadczy on o posiadaniu głębokiej wiedzy z zakresu technik BJJ oraz ich zaawansowanych odmian i umiejętności zaprezentowania tej wiedzy w praktyce. Jest to najwyższy pas jaki może otrzymać zawodnik oraz trener w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Jest jeszcze pas czarno czerwony oraz czerwono biały jednak te pasy zarezerwowane są dla posiadaczy czarnych pasów powyżej 50/57 lat którzy promują BJJ jako czarne pasy od 31 lat. Z informacji, które posiadamy w Polsce nie ma ani jednego takiego pasa. 

Na obozie tym nagrodzeni zostali również inni zawodnicy Rydułtowskiego klubu. Łącznie wyższe stopnie otrzymało jeszcze poza trenerem 13 zawodników. I tak wyższe stopnie otrzymali:

 • Trener - Krystian Stein na Czarny pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu, 
 • Julia Kocur - 2 belka na białym pasie, 
 • Sylwia Stein - 1 belka na białym pasie,
 • Szymon Niestrój - 2 belka na białym pasie, 
 • Ksawery Kocur - 2 belka na białym pasie, 
 • Natalia Blanik - 4 belka na białym pasie, 
 • Dawid Kaczmarski - 3 belka na białym pasie, 
 • Przemysław Gajdowicz - 4 belka na niebieskim pasie,
 • Jakub Franiczek - 3 belka na niebieskim pasie, 
 • Łukasz Rabas - 2 belka na białym pasie, 
 • Łukasz Wesoły - 3 belka na białym pasie, 
 • Paweł Józefowski - 2 belka na białym pasie, 
 • Patryk Twardy - 3 belka na białym pasie, 
 • Mariusz Burchart - 3 belka na białym pasie.

źródło: KS STEIN ACADEMY

 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].