Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piłka kobieca: SWD Wodzisław Śląski przegrywa na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała [RELACJA]

W 13 kolejce rozgrywek Orlen 1. ligi kobiet SWD Wodzisław Śląski przegrał w Bielsku-Białej z miejscowym BTS-em 2:1.

Piłka kobieca: SWD Wodzisław Śląski przegrywa na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała [RELACJA]
Porażka w 13 kolejce SWD Wodzisław z Rekordem Bielsko-Biała. FOT: Screen SWDTV

Pierwsza połowa zaczęła się z determinacją obu drużyn, ale to zawodniczki z Bielska były bardziej aktywne w ataku i kontrolowały grę przez kilkanaście pierwszych minut meczu. W 12. minucie to właśnie one zdołały zdobyć bramkę, po efektownej akcji.

Screen YouTube : SWD TV
Screen YouTube : SWD TV

Po stracie bramki, drużyna SWD Wodzisław Śląski starała się wzmocnić swoją obronę i zwiększyć intensywność gry, aby zrównoważyć szanse na wynik. Jednak mimo kilku groźnych akcji i dobrych okazji do strzelenia bramki, nie udało im się zdobyć gola przed przerwą.

W końcowych minutach pierwszej połowy to drużyna z Bielska ponownie zaczęła dominować i kontrolować grę, co pozwoliło im utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po przerwie zawodniczki SWD Wodzisław Śląski zdecydowanie zwiększyły tempo i starały się zdobyć bramkę wyrównującą. Ich wysiłki przyniosły efekt w 49. minucie, gdy po akcji prawą stroną, piłka znalazła się u Patrycji Sarapaty, która głową umieściła ją w siatce rywalek, wyrównując wynik na 1:1.

Bramka Patrycji Sarapatry w 49 minucie spotkania / Screen Youtube: SWD TV
Bramka Patrycji Sarapatry w 49 minucie spotkania / Screen Youtube: SWD TV

Jednak w 57. minucie to zawodniczki BTS-u były bardzo bliskie zdobycia bramki, jednakże po rozegraniu rzutu rożnego, piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 65. minucie piłkarki BTS-u wykorzystały błąd w szeregach SWD i po dograniu w pole karne oraz kolejnym błędzie w obronie przeciwniczek, strzeliły drugą bramkę, obejmując prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu był zdecydowanie z korzyścią dla zawodniczek BTS-u, które kontrolowały grę i stwarzały groźne sytuacje pod bramką przeciwniczek. Mimo że drużyna SWD starała się odrabiać straty, popełniała wiele błędów, w tym strat piłek i niedokładnych podań.

W 78. minucie zawodniczka BTS zdobyła bramkę, jednak strzelała z pozycji spalonej. W 89. minucie piłkarki BTS-u były bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. Pomimo próby postawienia wszystkiego na jedną kartę, drużyna SWD nie zdołała już zdobyć bramki wyrównującej.

Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny BTS Rekord Bielsko-Biała, która zwyciężyła dzięki bramkom zdobytym w pierwszej i drugiej połowie, w tym decydującej bramce, strzelonej w 65. minucie. SWD po 13 kolejkach zajmuje 5 miejsce w tabeli.

BTS Rekord Bielsko-Biała – SWD Wodzisław Śląsk 2:1  (1:0)

- Sarapata (SWD Wodzisław) '49

 SWD: Rydlewska – Witkowicz, Śmietana, Dragunowicz, Sarapata, Ocipinska, Kozłowska, Krakowiak, Błatoń, Przeciszewska.K, Jendrzejczyk

Rezerwa: Bzowska, Szarek, Psota, Brzychcy, Herok, Czakańska

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].