Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piłka kobieca: SWD Wodzisław wygrywa z Resovią w 14 kolejce Orlen 1 ligi [ZDJĘCIA,RELACJA]

W 14 kolejce Orlen 1 ligi SWD Wodzisław pokonało przyjezdne z Rzeszowa 2:1. Mecz odbył się w Nieboczowach na sztucznej nawierzchni.

Piłka kobieca: SWD Wodzisław wygrywa z Resovią w 14 kolejce Orlen 1 ligi [ZDJĘCIA,RELACJA]
Zwycięstwo SWD Wodzisław nad Resovią 2:1. FOT: Z.Harazim

Mecz drużyn, które walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, rozpoczęła się od szybkiego tempa i wielu akcji z obu stron. W początkowej fazie gry zawodniczka Resovii miała szansę na zdobycie bramki, jednak minimalnie piłka minęła prawy słupek bramki SWD.

W 10. minucie gry to SWD objęło prowadzenie po skutecznym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skierowaniu piłki głową do bramki Resovii przez Patrycję Sarapatę. Chwilę później Resovia miała okazję wyrównać, jednak niesamowitą interwencją wykazała się bramkarka SWD, która sparowała piłkę zmierzającą w samo "okienko".

W końcu, po błędnym wybiciu futbolówki przez obronę SWD, piłka trafiła pod nogi Martyny Strasińskiej, która umieściła ją precyzyjnym strzałem w siatce obok bezradnej bramkarki Rydlewskiej. Tym samym wynik ustalił się na 1:1.

W drugiej połowie meczu inicjatywę przejęło SWD, które dążyło do zwycięstwa. W 65. minucie meczu Roksana Gulec huknęła z rzutu wolnego z około 35 metrów i piłka ugrzęzła w samym okienku bramki Resovii.

Mimo kilku znakomitych sytuacji SWD nie udało się zdobyć kolejnej bramki. W końcowych minutach meczu mocny opad śniegu zmusił sędziego głównego, p. Magdalenę Sytę, do przerwania meczu i odśnieżenia linii wyznaczających pole gry.

SWD skutecznie zablokowało Resovię i odniosło cenne zwycięstwo, pozwalające nadal liczyć się w walce o awans do Orlen Ekstraligi. Następny mecz SWD zagra z Polonią Środa Wielkopolska w sobotę o godzinie 15:00 na stadionie w Wodzisławiu Śląskim.

SWD Wodzisław Śląski – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)

1-0 Sarapata

1-1 Strasińska

2-1 Gulec

Składy:

SWD Wodzisław: Rydlewska – Śmietana, Dragunowicz, Sarapata, Psota, Kozłowska, Krakowiak, Błatoń, Przeciszewska.K, Jendrzejczyk, Gulec

Rezerwa: Bzowska, Kąsek, Czkańska, Brzychcy, Herok

Resovia: Pydych -Misiak, Gajdur (77' Kusior), Strasińska (65' Dańko), Bednarz, Gołojuch, Florek, Mikrut (60' Puzio), Czyż, Kurasz, Litwin

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].