Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

LKS Płomień Ochojec zwycięża nad Rymerem Rybnik w bardzo zaciętym spotkaniu [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (19.03) odbył się mecz pomiędzy LKS Płomień Ochojec a Rymerem Rybnik. Mecz był bardzo zacięty i pełen emocji, a ostatecznie zwyciężyła drużyna Płomienia Ochojec z wynikiem 3:2. Widowisko odbyło się na sztucznej nawierzchni przy ul. Gliwickiej 72

LKS Płomień Ochojec zwycięża nad Rymerem Rybnik w bardzo zaciętym spotkaniu [ZDJĘCIA]
Płomień Ochojec w radości po strzeleniu zwycięskiej bramki. Fot: Z.Harazim

Już w 10. minucie meczu padła pierwsza bramka po uderzeniu Szlosarka z rzutu rożnego, który pokonał bramkarza Rymera Rybnik. Dzięki temu Płomień objął prowadzenie 1:0 i dążył do utrzymania tego wyniku do przerwy.

W drugiej połowie Rymer zaczął grać jeszcze lepiej i przejął inicjatywę na boisku, strzelając bramkę ze stałego fragmentu, dając wyrównanie wyniku na 1:1. Będąc mocno podbudowanym strzeleniem bramki drużyna Rymera nie poddawała się i starała się kreować jeszcze więcej akcji.

I tak oto dzięki składnemu  podprowadzeniu piłki w okolice 18 metra, Bober strzelił piękną bramkę, trafiając w samo okienko. Dzięki temu Rymer objął prowadzenie 2:1.

Jednak Płomień nie złożył broni i wciąż atakował. W końcu, po kontrze przeprowadzonej prawą stroną oraz dograniu w pole karne, faulowany zostaje Hulbój, co skutkuje rzutem karnym. Sam poszkodowany wykorzystuje tę sytuację i doprowadza do remisu 2:2.

Ostatnie minuty meczu były bardzo intensywne, ale to Płomień zdołał zdobyć zwycięską bramkę. Po składnej akcji piłkarzy i zagraniu piłki do Knesza w okolice pola karnego ten mija jednego rywala i uderza w światło bramki, dając swojej drużynie zwycięstwo 3:2.

Podsumowując, mecz był bardzo wyrównany, ale to drużyna Płomienia Ochojec wykazała się większą skutecznością i zdobyła zwycięskie gole. Ostatecznie Płomień zasłużenie wygrał ten zacięty pojedynek.

LKS Płomień Ochojec – Rymer Rybnik  3:2 (1:0)

1-0  Szlosarek.M

1-1 Molęda

1-2 Bober

2-2 Hulbój (rzut karny)

3-2 Knesz

Składy:

Płomień Ochojec: Filusz – Szlosarek, Hulbój, Szlosarek.M, Sokołowicz, Szlosarek.D, Orzechowski, Smołka, Sebastian, Baron, Majroczyk

Rymer Rybnik: Topa Andrzej — Pielorz Jakub ( 75 Kąkol Mateusz), Molęda Artur kpt., Łotecki Grzegorz, Moskal Marcin - Vynnychok Marko (87 Rutowicz Kamil), Gudov Grygoriy, Koźliński Łukasz, Plewka Mateusz (59 Koźliński Andrzej), Kosteczka Dominik (72 Gamrot Jakub), Bober Marcin

Rezerwa: Zabczyński Bartosz, Kotula Dawid

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Toudisport (37.248. * .36) 20.03.2023 11:17

Z tego co mi wiadomo znajdziesz autora bo nazwie przy zdjęciu oraz na Instagramie sport nowiny. Literówka się wkradła, bo w tekście jest ok z tego co widzę

~Fotograf_amator (89.151. * .221) 20.03.2023 09:20

Knesz, nie Kniesz. To raz. A miałbym też pytanie. Oczywiście zrozumiem, jeśli autor zdjęć nie zechce udzielić odpowiedzi. Czy można poznać sprzęt i nastawy na jakich wykonane zostały zdjęcia? Pozdrawiam.