Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

4 liga: Unia Turza remisuje na własnym boisku ze Spójnią Landek [ZDJĘCIA]

Na inaugurację pierwszego domowego spotkania w tym sezonie Unia Turza zremisowała ze Spójnią Landek 1:1.

4 liga: Unia Turza remisuje na własnym boisku ze Spójnią Landek [ZDJĘCIA]
Pierwszy mecz tej wiosny na własnym obiekcie Unia zremisowała ze Spójnią 1:1 Fot. Z.Harazim

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę i zdobyć bramkę. W 27. minucie Spójnia Landek wyprowadziła skuteczną akcję, którą zakończył Daniel Sobas, strzelając pierwszą bramkę dla gości.

Unia jednak nie poddała się i przez cały mecz walczyła o wyrównanie. W końcowej fazie spotkania, w 81. minucie, udało  się doprowadzić do remisu. Strzelcem bramki dla Turzy był Wojciech Wenglorz, który świetnie wykorzystał sytuację podbramkową.

Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty, obie drużyny grały ambitnie i walczyły do końca. Ostatecznie, po pełnych emocji 90 minutach, zakończył się wynikiem 1:1. Unia mogła być trochę zawiedziona, że nie udało się wygrać na własnym boisku, ale poziom gry obu zespołów był bardzo wysoki.

Po meczu:

Po dzisiejszym spotkaniu poprosiliśmy trenera Unii — Ryszarda Wieczorka o krótki komentarz:

Ryszard Wieczorek trener Unii Turza Śląska
Ryszard Wieczorek trener Unii Turza Śląska

Trudny mecz przeciwnik bardzo głęboko ustawiony trzeba wtedy szukać gry atakiem pozycyjnym. Boisko w Turzy jest wąskie jeszcze jesteśmy po zimie wiele takich stykowych piłek, które rządziły tym graniem, no i tak jak to zwykłe jest, jak się na tym poziomie straci bramkę, to jest jeszcze trudniej, bo morale nie są wysokie tych zawodników tu jest największy problem najwięcej do popracowania, ale były momenty w drugiej połowie, gdzie zmiennicy wnieśli trochę więcej ożywienia wprowadzili to udało się tylko jedną bramkę strzelić. Natomiast wiele jest do do poprawy w tym zespole. Musimy nad tym pracować, żeby ta płynność w grze była większa od tego, co brakowało.

Jakieś zastrzeżenia co do dzisiejszego sędziowania:

Dzisiaj sędzia starał się jak wszyscy, piłkarze też nie są w formie wielu zespołach, bo to po zimie się wszystko dopiero budzi. Gramy drugi mecz w tak trudnych warunkach na Czańcu było podobnie nie udało się piłki prowadzić, nie dało się płynnie właśnie operować i tak samo sędziowie też muszą wejść w sezon. Także nie mam zastrzeżeń.

Unia Turza — Spójnia Landek 1:1 (0:1)

0-1 Sobas '27

1-1 Wenglorz '81

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cartman 26.03.2023 20:18

lepszy rydz niż nic !!!!