Piłka Kobieca: SWD Wodzisław Śląski wygrywa z UKS SMS II Łódź [ZDJĘCIA]

Spotkanie 17 kolejki Orlen 1 ligi kobiet pomiędzy drużyną SWD Wodzisław Śląski a UKS SMS II Łódź zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3:1 (1:1).

Piłka Kobieca: SWD Wodzisław Śląski wygrywa z UKS SMS II Łódź  [ZDJĘCIA]
Patrycja Sarapata po strzeleniu wyrównującego gola na 1:1 / Fot. Z.Harazim

Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany i obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć swoją pierwszą bramkę. Na prowadzenie pierwsze wyszły zawodniczki UKS SMS II Łódź po składnej akcji środkiem pola. Natomiast SWD Wodzisław Śląski wyrównał po strzale Patrycji Sarapaty w 37 minucie uderzającej z okolic 11 metra. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i na tablicy mieliśmy 1:1.

W drugiej połowie to SWD przejęło inicjatywę i zaczęło atakować. W 71. minucie udało się zdobyć drugiego gola po dobrej akcji skrzydłem zakończonym celnym strzałem, a na listę bramkową wpisała się Kasia Psota. Po stracie drugiej bramki, drużyna UKS SMS Łódź próbowała odrobić straty, ale nie potrafiła stworzyć skutecznych sytuacji.

W 86. minucie SWD Wodzisław Śląski zdobył trzecią bramkę, po raz kolejny wykorzystując błąd drużyny przeciwnej pięknym wolejem popisała się Roksana Gulec i mieliśmy w tym momencie wynik 3:1. Pomimo starań, UKS SMS Łódź nie zdołał odrobić strat i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Podsumowując, to był dobry mecz z obu stron, ale to SWD Wodzisław Śląski okazał się lepszy i zasłużenie zdobył trzy punkty. Drużyna zagrała zdecydowanie bardziej skutecznie i efektywnie niż przeciwnik, co przyniosło im zasłużone zwycięstwo.

SWD Wodzisław Śląski – UKS SMS II Łódź 3:1 (1:1)

• Sarapata 1-1