4 liga: Unia Turza deklasuje rywala z Lędzin, wygrywając na własnym boisku [ZDJĘCIA]

Unia Turza Śląska gromi rywala z Lędzin w 23. kolejce rozgrywek IV ligi, wygrywając 4:0 na własnym boisku. Turza jest coraz bliżej awansu do trzeciej ligi.

Zwycięstwo Unii w 23. kolejce spotkań IV ligi grupy 2. nad Lędzinami / Fot. Z.Harazim

Mecz rozpoczął się z dużym entuzjazmem, a kibice mimo deszczowej pogody w pierwszej połowie  oczekiwali wyrównanego starcia. Jednak już w pierwszej połowie to drużyna z Turzy Śląskiej zdobyła prowadzenie po strzale Michała Mazura w 31. minucie. I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie to Unia przeważała w konstruowaniu akcji zdecydowanie, będąc w częstym posiadaniu piłki i zmuszając drużynę przeciwną do defensywy. W końcu udało się zdobyć kolejne trzy bramki, zapewniając pewne zwycięstwo na własnym stadionie.

Po meczu:

Po meczu zapytaliśmy strzelca dwóch bramek Kamila Kucharskiego o krótkie podsumowanie spotkania oraz wrażenia po bramce ze środka boiska.

Kamil Kucharski strzelec dwóch bramek / Fot. Z.Harazim

Mecz z Lędzinami był kolejnym ligowym spotkaniem, w którym musieliśmy zdobyć 3 punkty, jeśli myślimy o pierwszym miejscu na koniec sezonu. Mając jednak na uwadze wyjazdowy mecz z tym rywalem, który przegraliśmy 3-0, nie mogliśmy sobie pozwolić na zlekceważenie naszego dzisiejszego przeciwnika. Przez to od pierwszej minuty chcieliśmy zdominować ten mecz. Pomimo naszej dużej przewagi, długo utrzymywał się wynik 1-0 i musieliśmy być ostrożni, żeby nie nadziać się na kontrę. Wydaje mi się, że bramka na 2-0 zamknęła ten mecz i już w pełni go kontrolowaliśmy.

Bramka z połowy boiska, jak w meczu GKS Katowice-SKRA Częstochowa:

Co do bramki z połowy boiska - dzisiaj przed meczem z chłopakami rozmawialiśmy o tej bramce zawodnika ze Skry. Powiedziałem, że już mi się udało ze dwa razy taką bramkę zdobyć. Jak to w szatni - było trochę śmiechu, że niemożliwe. Od początku obserwowałem zatem bramkarza gości, jak jest ustawiony, bo stwierdziłem, że jak nadarzy się okazja, to spróbuję to zrobić, żeby udowodnić niedowiarkom. Udało się, więc jestem bardzo zadowolony.

Unia Turza — MKS Lędziny 4:0 (1:0)

1-0 - Michał Mazur

2-0 - Kamil Kucharski

3-0 - Mateusz Danieluk

4-0 - Kamil Kucharski

Składy:

Unia Turza: Musioł — Staniczek, Musiolik, Mazur, Kucharski, Gałecki, Jary, Wenglorz, Barteczko, Wala, Dudziński

Rezerwa: Wacławiec — Fojcik, Danieluk, Ballo, Wanglorz, Woś, Pawlusiński, Benvindo

Trener: Gancarczyk Seweryn

MKS Lędziny: Majer — Tudorski, Krakowiak, Józefus, Kostrzewa, Ingram, Pułtorak, Śmigiel, Nowrocki, Wodnicki, Wójcik