Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Racibórz. XV Bieg bez Granic ze zmienioną trasą w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]

Regularne bieganie wzmacnia mięśnie, poprawia wydolność organizmu oraz wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Wiedzą o tym uczestnicy raciborskiego „Biegu bez Granic”, który zorganizowany został 3 maja. Choć ten odbył się inną trasą, niż tą zaplanowaną oraz ruszył z dużym opóźnieniem.

Racibórz. XV Bieg bez Granic ze zmienioną trasą w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]
Głównym biegiem był ten na 10 km. Fot Katarzyna Kubik

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegach młodzieżowych na 2,5 km, open i nordic walking na 5 km. Głównym biegiem był ten na 10 km, który miał wystartować o godzinie 16. Wystąpiły jednak utrudnienia, dyrektor Paweł Król tłumaczył zgromadzonym, że chodzi o bezpieczeństwo uczestników. Ostatecznie biegacze wystartowali po 16.45, okrążając Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu czterokrotnie (jedno okrążenie miało 2,5 km). Sportowców nową trasą poprowadziła rowerzystka.

Przypomnijmy, w tym roku odbyła się już XV edycja tego wydarzenia, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz zdobywania jej zwolenników. Za zadanie ma także, oprócz promocji Miasta Racibórz, propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie nordic walking.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~japitolechromole (178.211. * .78) 04.05.2023 09:03
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem