Racibórz. XV Bieg bez Granic ze zmienioną trasą w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]

Regularne bieganie wzmacnia mięśnie, poprawia wydolność organizmu oraz wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Wiedzą o tym uczestnicy raciborskiego „Biegu bez Granic”, który zorganizowany został 3 maja. Choć ten odbył się inną trasą, niż tą zaplanowaną oraz ruszył z dużym opóźnieniem.

Racibórz. XV Bieg bez Granic ze zmienioną trasą w ostatniej chwili [ZDJĘCIA]
Głównym biegiem był ten na 10 km. Fot Katarzyna Kubik

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegach młodzieżowych na 2,5 km, open i nordic walking na 5 km. Głównym biegiem był ten na 10 km, który miał wystartować o godzinie 16. Wystąpiły jednak utrudnienia, dyrektor Paweł Król tłumaczył zgromadzonym, że chodzi o bezpieczeństwo uczestników. Ostatecznie biegacze wystartowali po 16.45, okrążając Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu czterokrotnie (jedno okrążenie miało 2,5 km). Sportowców nową trasą poprowadziła rowerzystka.

Przypomnijmy, w tym roku odbyła się już XV edycja tego wydarzenia, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz zdobywania jej zwolenników. Za zadanie ma także, oprócz promocji Miasta Racibórz, propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie nordic walking.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~japitolechromole (178.211. * .78) 04.05.2023 09:03
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem