Zarząd Odry Wodzisław z pismem do piłkarek SWD Wodzisław Śląski. Czy będzie porozumienie?

Zarząd Odry wystosował do klubu SWD Wodzisław Śląski pismo dotyczące przyszłości rozgrywek kobiecej piłki w mieście. Czy w tym przypadku jest możliwym kompromis, aby połączyć wspólnie siły?

Zarząd Odry Wodzisław z pismem do piłkarek SWD Wodzisław Śląski. Czy będzie porozumienie?
Stadion Odry Wodzisław oraz SWD Wodzisław Śląski (sekcja kobieca) / Fot. Z.Harazim

Kluczowe zagrania

Klub sportowy SWD Wodzisław Śląski otrzymał pismo, które zawierało ważne informacje dotyczące możliwości włączenia zespołu dziewcząt, jako nowej sekcji klubu sportowego ODRY Wodzisław Śląski Sp. z o.o. Treść pisma została przekazana przez zarząd Klubu Sportowego ODRA Wodzisław Śląski, który wyraził swoje zaniepokojenie w związku z przekazem przedstawionym przez przedstawicieli zarządu klubu SWD Wodzisław Śląski na posiedzeniu Komisji Promocji, Sportu i Rozwoju Miasta oraz na sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Dodatkowo informacje te były również przekazywane za pośrednictwem oficjalnych social mediów klubu SWD Wodzisław Śląski. > O utarczkach na linii SWD - wiceprezydent Kalinowska pisaliśmy tutaj

Chęć porozumienia

W treści pisma zarząd Klubu Sportowego ODRA Wodzisław Śląski wykazał swoje zainteresowanie kontynuacją rozgrywek kobiecych drużyn piłkarskich w Wodzisławiu Śląskim. Wyrażają gotowość do przejęcia licencji na grę drużyny kobiet, aby zapewnić ich kontynuację w rozgrywkach. Odra podkreśla, że piłka nożna kobiet powinna być częścią długofalowego projektu zmian i strategii rozwoju klubu sportowego ODRA Wodzisław Śląski Sp. z o.o.

Treść pisma: 

Zarząd Klubu Sportowego ODRA Wodzisław Śl. Sp. z o.o. jest zaniepokojony przekazem jaki przedstawili przedstawiciele zarządu Państwa klubu na posiedzeniu Komisji Promocji, Sportu i Rozwoju Miasta, sesji Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego jak również przekazów medialnych przekazywanych za pośrednictwem m.in. oficjalnych social mediów klubu SWD Wodzisław Śląski dotyczącym planowanego rozwiązania i wycofania z rozgrywek piłkarskich kobiecych drużyn piłkarskich. Mając na uwadze powyższy przekaz z Państwa strony informujemy, że jako klub sportowy ODRA Wodzisław Śląski w celu zapewnienia ciągłości uczestniczenia w rozgrywkach kobiet w Wodzisławiu Śląskim jesteśmy gotowi do przejęcia Państwa licencji na grę w przyszłym sezonie drużyny kobiet.

Bardzo zależy nam na tym by piłka nożna kobiet w Wodzisławiu Śląskim miała swoją dalszą kontynuację i stała się częścią długofalowego projektu zmian i strategii rozwoju klubu sportowego ODRA Wodzisław Śląski Sp. z o.o.

Jednak, aby tak się stało zwracamy się z prośbą o pilne zajęcie stanowiska Państwa zarządu co do możliwości przejęcia przez naszą spółkę ewentualnej licencji na grę zespołu kobiet pod szyldem ODRY Wodzisław już od sezonu 2023/2024.

Mając na uwadze dobro trenujących i uczestniczących wodzisławskich dziewcząt wierzymy w pozytywne rozpatrzenie wniosku naszego klubu mające na celu kontynuację i rozwój piłki nożnej kobiet w Wodzisławiu Śląskim - dodaje zarząd klubu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].