XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido w Arenie Rafako [ZDJĘCIA][WIDEO]

W dniach 18-21 maja w raciborskiej Arenie Rafako odbywają się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo. Po zakończeniu mistrzostw Jodo pasjonacji japońskiej sztuki walki rozpoczęli rywalizację w technice Iaido z wykorzystaniem metalowych mieczy iaito.

XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido w Arenie Rafako [ZDJĘCIA][WIDEO]

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności w technikach iaido, które obejmują precyzyjne wyciąganie i używanie miecza, płynne ruchy i skupienie umysłu. Mistrzostwa Polski w iaido są nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do wymiany wiedzy i doświadczeń między zawodnikami. Uczestnicy mieli szansę obserwować i uczyć się od mistrzów, czerpiąc inspirację z ich technik i stylów.


Jodo – współczesna odmiana japońskiej szermierki jōjutsu, prowadzona przy użyciu kija, zwanego jō. Jej celem jest samoobrona – powstrzymanie przeciwnika (źródło: wikipedia.org).

Iaido – sztuka dobywania miecza, japońska odmiana szermierki. Jest to zarazem jedna z japońskich sztuk walki określanych wspólnym mianem budō (źródło: wikipedia.org).

Organizatorami wydarzenia są: Polski Związek Kendo, Urząd Miasta Racibórz, a imprezę wspierają: raciborski klub Butokukan, OSiR Racibórz.

Strona internetowa wydarzenia: ompij.kendo.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].