Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz żegna się z IV ligą po porażce z rezerwami GKS-u Tychy [ZDJĘCIA][WYWIADY][LIVE]

Unia Racibórz w sobotę rozegrała swój ostatni czwartoligowy mecz sezonu 22/2023. Na murawie stadionu przy Zamkowej podopieczni Dawida Plizgi zmierzyli się z rezerwami GKS-u Tychy. Unia kończy ten sezon na czternastym miejscu z dorobkiem 27 punktów. Spadek do okręgówki wydaje się przesądzony, choć pojawił się temat ewentualnych baraży o utrzymanie.

Unia Racibórz żegna się z IV ligą po porażce z rezerwami GKS-u Tychy [ZDJĘCIA][WYWIADY][LIVE]
Choć unici przegrali ostatnie spotkanie rundy rewanżowej, to niewykluczone, że otrzymają jeszcze jedną szansę by utrzymać się w IV lidze

W drugiej połowie gospodarze nie stwarzali sobie klarownych sytuacji, choć gra była wyrównana. Defensywa gości skutecznie wybijała z rytmu atakujących raciborzan. Trener Plizga i jego piłkarze narzekali na decyzje trójki sędziowskiej, padło nawet zdanie, że arbiter chyba zapomniał kartek w szatni. Kontrowersje wzbudziła sytuacja, w której padł drugi gol dla tyszan. Zdaniem unitów faulowany był wcześniej bramkarz gospodarzy - napastnik GKS miał stanąć mu na ręce. Golkiper Unii zwijał się z bólu, a piłka zatrzepotała w siatce.

Baraż niewykluczony

Działacze Unii widzą jeszcze nadzieję w możliwości baraży o utrzymanie się w IV lidze, a o tym, czy się odbędą, zdecyduje sytuacja w klubie GKS Tychy. Jeśli zrezygnuje z rezerw, to Unia miałaby rozegrać baraż z zespołem z Siewierza o wolne miejsce w lidze. Stanisław Kowalczyk (na pytanie czy zostaje w Unii mówił, że nie potwierdza i nie zaprzecza) podał nam, że decyzja na szczeblu związku piłkarskiego zapadnie we wtorek. Gdyby była pomyślna dla Unii, to spotkanie miałoby się odbyć już za tydzień.

Mimo wcześniejszych przymiarek nie jest pewna sytuacja trenera Dawida Plizgi w barwach Unii Racibórz. Jak nam przyznał - karty do negocjacji są na razie na stole. Z nieoficjalnych źródeł słychać, że do rozgrywek w okręgówce miałby przystąpić nowy skład, bo obecni piłkarze Unii odejdą do innych klubów. 

W klasie okręgowej Unia miałaby nie występować już na Zamkowej, tylko na stadionie w Studziennej lub Rafako, dopóki nie będzie dostępny dla niej obiekt przy ul. Srebrnej.

Statystyka i wywiady pomeczowe

Unia Racibórz - KP GKS II Tychy 0:2 (0:1) 

Bramki: Konrad Pipia 21., Jakub Kacprowski 90.

Unia: Fabian Kaczor (61. Artur Elias), Maciej Kłosek, Adrian Kuczera (70. Jakub Przygoda), Mateusz Kurzanowski, Dawid Migus, Maksymilian Musioł (46. Paweł Witt), Michał Rycka, Bogusław Sobek, Kamil Socha (61. Gabriel Szatek). Trener: Dawid Plizga.

WIDEO: OSTATNIE MECZU UNII z GKS II TYCHY

GKS: Aleksander Biegański (70. Jakub Wilk), Kacper Dana, Mikołaj Oleksy (46. Jakub Kacprowski), Dorian Orliński, Miłosz Pawlusiński (75. Daniel Sobieraj), Konrad Pipia, Michał Ploch, Konrad Rabiej, Kacper Słanek, Bartosz Zarębski, Kacper Żelazowski (46. Krystian Kawka). Trener: Jarosław Zadylak.

Spotkanie sędziowali: Maciej Kuropatwa, Zbigniew Szymanek, Robert Reguła.


WIDEO: CZY TRENER PLIZGA POZOSTANIE Z UNIĄ NA PRZYSZŁY SEZON?

WIDEO: TRENER GOŚCI o TYM, ŻE UNIA PREZENTOWAŁA POZIOM ZBLIŻONY DO INNYCH RYWALI Z IV LIGI

WIDEO: BRAMKARZ UNITÓW - STWORZYLIŚMY W UNII FAJNĄ GRUPĘ LUDZI, WARTO TO KONTYNUOWAĆ

WIDEO: SKRZYDŁOWY UNII - SPĘDZIŁEM W TEJ DRUŻYNIE JUŻ 7 LAT. JESZCZE NIE WIEM CO BĘDZIE DALEJ

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zawszeUnia (89.151. * .68) 12.06.2023 13:30

~RudyWlkKSG, gdybyś przyszedł na mecz to nie musiałbyś liczyć ludzi na zdjęciach

~DobrzePoinformowany (5.184. * .78) 12.06.2023 08:37

Z najnowszych informacji ŚlZPN wynika, że ROW zrezygnował z gry w IV lidze w przyszłym sezonie. Zagra w A klasie Podokręgu Rybnik. Wycofuje się także druga drużyna Jastrzębia! Unia uratowana, zagra w IV lidze!

~RudyWlkKSG (62.182. * .235) 10.06.2023 23:24

Porażka, kiedyś Unia miała jakąś markę, drużyny młodzieżowe coś znaczyły, szkółka itd.
Obecnie jak widać dno, a ludzi to nie interesuje, widać po zdjęciach ilu widzów na meczu