Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza triumfuje w barażu i awansuje do 3. ligi po zwycięstwie nad Szczakowianką Jaworzno [ZDJĘCIA]

Po wielkich emocjach, napięciu i nieprzewidywalnych zwrotach akcji Unia Turza zdołała uzyskać zwycięstwo w drugim barażu przeciwko Szczakowiance Jaworzno.

Unia Turza triumfuje w barażu i awansuje do 3. ligi po zwycięstwie nad Szczakowianką Jaworzno [ZDJĘCIA]
Unia Turza z awansowała do 3. ligi. Fot. Z. Harazim

W trudnym i wyrównanym meczu oba zespoły starały się zdobyć przewagę, a wynik 2-1 po regulaminowym czasie gry stawiał wszystko na jedną kartę - dogrywkę.

Unia Turza, mając jeszcze przed sobą 30 minut walki, postanowiła nie zostawiać niczego przypadkowi. Od pierwszej minuty dogrywki ich determinacja była widoczna na boisku. Wysoka intensywność, szybkie kontrataki i skuteczne wykorzystywanie sytuacji bramkowych pozwoliły Unii na zdobycie dwóch goli. Przeciwnicy nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć.

Po odrobieniu strat w regulaminowym czasie gry i dwóch bramkach w dogrywce Unia Turza zapewniła sobie po pięciu latach awans do 3. ligi, co jest ogromnym sukcesem dla klubu. To nie tylko potwierdzenie wysiłków i ciężkiej pracy, ale także możliwość rywalizacji na wyższym poziomie rozgrywek i spotykania się z trudniejszymi przeciwnikami.

Dla fanów Unii Turza to moment ogromnej radości i dumy. Ich wsparcie i wiara w zespół były niezwykle ważne w całym sezonie. Teraz nadchodzi nowa era dla klubu, pełna wyzwań i możliwości dalszego rozwoju.

Niezależnie od wyniku, zarówno Unia Turza, jak i Szczakowianka Jaworzno zasługują na uznanie za walkę, poświęcenie, które zaprezentowali w tak trudnych warunkach pogodowych na boisku. Ich starcie było niezapomnianym widowiskiem dla wszystkich kibiców, którzy byli świadkami niezwykłej determinacji i pasji do piłki nożnej obu zespołów.

Unia Turza może teraz spojrzeć przed siebie z pewnością siebie i optymizmem. Po zwycięstwie w drugim barażu, awansie do 3. ligi oraz niezwykłemu wsparciu swoich fanów, Unici mają mocne fundamenty na przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie nowy sezon.


Unia Turza — Szczakowianka Jaworzno  2:1 (0:0), dogrywka 4:1 

Turza: Musioł — Wala, Ballo, Musiolik, Mazur, Kucharski, Danieluk, Jary, Witkowski, Wenglorz, Benvindo

Rezerwa: Wacławiec, Staniczek, Gałecki, Glenc, Wanglorz, Barteczko, Woś, Dudziński, Pawlusiński

Szczakowianka: Gargasz — Małkowski.D, Sierczyński, Skrzypiński, Chrabąszcz, Kotov, Seweryn, Jabłoński, Wawoczny, Kędzierski, Smarzyński

Rezerwa: Danek, Gądek, Budak, Wroński, Korfel, Iwan, Małkowski. M, Bochenek

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Polskajenzyk (185.191. * .37) 22.06.2023 08:36

"W trudnym i wyrównanym meczu oba zespoły starały się zdobyć przewagę, a wynik 2-1 po regulaminowym czasie gry stawiał wszystko na jedną kartę - dogrywkę"

Co ? wynik stawiał na jedną kartę - dogrywkę..... tego jeszcze nie słyszałem

~Kibic2 (5.173. * .238) 22.06.2023 07:57

W tym składzie i z tą grą tylko rok w 3 lidze

~Cyk (155.133. * .226) 22.06.2023 06:08

Mega szczęśliwe zwycięstwo Turzy, przez 85 minut nie grali kompletnie nic, wyglądali jakby to był jakiś mecz festynowy, później dwa zrywy i dogrywka na którą z przebiegu meczu w ogóle nie zasługiwali. Szczakowianka może mieć pretensje tylko do siebie, już wcześniej powinni załatwić sprawę awansu.

cartman 21.06.2023 23:30

takich emocji to ja nie pamiętam - szacun i gratulacje dla całej drużyny !!!

~bylenieturza (89.151. * .178) 21.06.2023 22:30

Trudno, szkoda...